Australci se iskupili za poraz od Slovenije, uvjerljivo svladana Južna Koreja

Davor Kovačević • nedjelja, 31.08.2014.

Druga utakmica na Kupu donijela je reprezentaciji Australije i prvu pobjedu. Južna Koreja je porazom od Angole u prvoj utakmici pokazala da je u ovoj skupini poptuni autsajder te ju je u skladu s tim uvjerljivo porazila Australija s 89:55.

Poraz od Slovenije u subotu nije najbolje sjeo reprezentaciji Australije, ali zato je njihov bijes osjetila Južna Koreja. Korejanci su i u jučerašnjem susretu protiv Angole pokazali da nemaju što tražiti na ovom Prvenstvu što pokazuje i podatak da su posljednju utakmicu prije Prvenstva odigrali još prije mjesec dana protiv Novog Zelanda. Iako zrače optimizmom, pogotovo njihov izbornik koji vjeruje u prolaz u sljedeći krug, njihova realnost je borba za izbjegavanje posljednjeg mjesta što će tražiti u utakmici protiv Meksika.

Australija je očekivala kako će danas upisati i svoju drugu pobjedu, no jučer ih je Slovenija potpuno nadigrala te su bili primorani tražiti svoju prvu pobjedu u ovom susretu. Dvjema tricama Broekhoffa, polaganjem Baynesa i zakucavanjem Inglesa Australci su već od samog starta serijom 10-0 pokazali autoritet i zagospodarili terenom. Kasnije su se Korejanci približili na samo koš zaostatka (13:14), no na koncu četvrtine lijepa prednost je na strani Australije (26:17). U 27. minuti košem Gibsona Australija odlazi na, do tada, najveću prednost od 42:21, a do kraja poluvremena Korejanci su smanjili zaostatak na 29:44.

Košem Jongkyua Kima dodatno su se Korejanci približili, no ubačajima Inglesa, Baynesa te Andersena na koje su se nadovezali Bairstrow te Newley Australci rade seriju od 15-2 te odvode utakmicu u mirnije vode. Utakmica je tada bila lišena svake neizvjesnosti te su Australci mirno priveli utakmicu kraju te slavili u konačnici s uvjerljivih 89:55.

U nedostatku svoga ponajboljeg igrača i playa Kima Mingooa koji nije s reprezentacijom na ovom Kupu, kod Koreje je s 13 poena dobar bio Sunhyung Kim, a u australskim redovima odličnu i racionalnu utakmicu odigrao je Joe Ingles koji je završio dvoboj sa 17 poena (4/5 za dva, 3/3 za tri).

Sutra je dan odmora za skupinu D, stoga će Australci svoj lov na prvo mjesto skupine nastaviti u utorak kada će se suočiti s Litvom, dok će Koreja svoj dvoboj odigrati protiv Slovenije.