Španjolci visoko porazili i Francusku, Amerikanci rutinski nastavljaju s pobjedama

Branimir Korać • četvrtak, 04.09.2014.

Posljednja dva susreta srijede donijela su očekivane pobjede za SAD i Španjolsku. Očekivao se ipak nešto veći otpor Francuza, međutim raspoložena Španjolska glatko je slavila, jednako kao i SAD protiv Dominikanske Republike...

Dominikanska Republika - SAD 71:106

Amerikanci nastavljaju s odrađivanjem posla. Protiv Dominikanske Republike bilo je očekivano rutinski, razlika u kvaliteti je ogromna i kada ova reprezentacija SAD-a odigra nešto ozbiljnije, Dominikanci mogu sanjati samo što podnošljiviji poraz.

Izdržali su djelomično prvo poluvrijeme, nisu puno zaostajali u završnici kada je SAD imao minutu prije kraja prednost 48:40, ali minuta je trebala Amerikancima da naprave 8:1 i s velikom prednosti odu na poluvrijeme.

U nastavku susreta nisu imali milosti, radili su ono što najbolje rade, pritisnuli u obrani i dobili puno laganih koševa iz kontranapada te potpuno pobjegli.

Prednost je u određenim trenucima iznosila i 40 poena razlike, ali na kraju je Dominikanska Republika uspjela barem ublažiti visok poraz.

Kenneth Faried odradio je još jednu odličnu utakmicu s ubačenih 16 poena (8/11) i uhvaćenih šest skokova, a DeMarcus Cousins je dodao 13 poena (5/5) uz šest ukradenih lopti i pet skokova. Kod poraženih Victor Liz upisao je 15 poena (6/11), a Edward Santana dodao je 11 poena (3/8).

Španjolska - Francuska 88:64

Francuska niti je na pripremama, a niti na dosadašnjem dijelu Prvenstva ulijevala neko posebno povjerenje. Očito je da bez Parkera i De Cola ima velikih problema u pripremi napada, uzima se dosta teških šuteva, a Španjolska to zna kazniti.

Trebao je to biti puno neizvjesniji dvoboj, međutim Španjolci su brzo ubili utakmicu. Domaći navijaču guštali su na svaki promašaj Nicolasa Batuma koji nije bio u pravom izdanju, a da bi Francuska imala šanse protiv Španjolske, on prvi mora odigrati vrhunsku utakmicu.

Prva dionica protekla je u vodstvu domaćina, no Francuska se u završnici ipak uspjela dovući i poravnati na 19:19 da bi Navarro ubio entuzijazam tricom na samom kraju četvrtine.

Od tog trenutka sve je krenulo nizbrdo za Francusku, odmah na početku druge dionice trice su vezali Navarro i Marc Gasol, dvorana u Granadi je proključala i Francuska je rano počela kliziti u poraz.

Nakratko su Francuzi uspjeli doći na minus tri, međutim do poluvremena su već imali dvoznamenkasti zaostatak i u drugom dijelu nisu imali baš nikakav odgovor na dobru španjolsku igru.

Marc Gasol susret je završio sa 17 poena (6/9) i šest skokova dok je Pau Gasol upisao 15 poena (5/9). Na drugoj strani po 11 poena ubacili su Batum (5/15) i Antoine Diot (4/8).

• narada10804.09.2014. u 18:18
    Međutim se opet nagovještava koji bonus braća Gasol imaju: Pau kod kontre Španjolaca (!) pravi nesportski foul na Pietrusu („razčistiti otvorene račune"), vidljivo za svakoga, čak i za suce koju su to osudili kao obični foul.
    narada108
  • Obrisan korisnik04.09.2014. u 10:51
    Španjolci očekivano rasturaju. Imaju repku koja je uigrana, jezgra je na okupu već 10 godina. Uz to imaju extra kvalitetu, domači teren i suce. Mislim da će ameri (u ovom sastavu) morati dati 100% u finalu ako žele zlato. P.s. Kada nakon ovog SPa španjolcima odu iz repke p.gasol, navarro, reyes i... [više na forumu]
  • orangecrush04.09.2014. u 10:28
    U tom finalu mislim da će šanse biti 50:50...zbog domaćinstva bih čak rekao da je Španjolska lagani favorit.