Brazil pregazio Egipat s +63, Novi Zeland preko Finske na pragu prolaza

Borna Rupnik • četvrtak, 04.09.2014.

Košarkaši Novog Zelanda novom su pobjedom došli na prag osmine finala Svjetskog prvenstva, a Brazil je nemoćne Egipćane ostavio na -63.

Nakon tri uvodna poraza, novozelandski su košarkaši stigli do druge uzastopne pobjede. Protiv Finske imali su 12 koševa viška na poluvremenu (44:32), no Finci su se u završnici vratili. Imali su samo koš zaostatka minutu prije kraja (65:66), ali nisu iskoristili šansu, da bi pobjedu Novog Zelanda zaključio Vukona pogođenim slobodnim bacanjem četiri sekunde prije kraja.

Lee je bio najučinkovitiji među Fincima sa 17 koševa i pet skokova, a pobjedničku je momčad s 18 koševa i osam skokova predvodio Fotu. Finska neće proći u osminu finala, a Novozelanđane može izbaciti samo senzacionalna pobjeda Ukrajine nad Sjedinjenim Američkim Državama.

Brazil je nakon sinoćnjeg slavlja nad Srbijom nastup u skupini zaključio "gaženjem" Egipćana, koji ostaju bez ijedne pobjede. Već su prvu trećinu Brazilci dobili 37:10, da bi do kraja utakmice prednost narasla na golemih 128:65.

Barbosa je bio prvi strijelac Brazila s 22 koša, a svi su se reprezentativci upisali u strijelce. Varejao je dodao 15 koševa i deset skokova, a Neto 14 koševa i deset asistencija. Kod Egipćana su jedini dvoznamenkasti bili Elgammal sa 16 i Gendy s 14 ubačaja.

• Obrisan korisnik04.09.2014. u 21:20
    Par dobronamjernih kritika... :) Bilo bi zgodno da na kraju članka napišete samo rezultate, da ne moramo čitati cijeli članak ako nas samo to zanima (ponekad i u članku to preskočite, kao sad za Novi Zeland). Isto tako, ako najavljujete tekmu, na početak/kraj članka napištite kad i gdje se igra... [više na forumu]