Hokejaši Medveščaka sezonu otvorili porazom u Bratislavi kod Slovana

Branimir Korać • četvrtak, 04.09.2014.

Medveščak je u novu KHL sezonu krenuo na gostovanju u Bratislavi gdje je Slovan bio bolji s 5:2. Domaćin se rano odvojio, dva puta se Medveščak uspio približiti, međutim u posljednjoj dionici Slovan je prelomio utakmicu na svoju stranu...

Prvi nastup Medveščaka u novoj sezoni KHL nije bio uspješan. Slovan je u Bratislavi odnio pobjedu 5:2, a zasluge za to idu u velikoj mjeri lošem ulasku Medveščaka u utakmicu.

Vidljivo je da Medvjedima treba još vremena za uigravanje, ali i što je najvažnije velikom broju igrača treba opće nita prilagodba na KHL.

Prva trećina nije bila dobra, domaćin je krenuo puno kvalitetnije i agresivnije te je stigao do prednosti 2:0 već na polovici dionice. Dvostruki strijelac bio je Ladislav Nagy koji je prvo zabio s igračem više, a zatim i igračem manje.

U 27. minuti Medveščak je uspio smanjiti na 2:1 pogotkom prošlosezonskog člana moskovskog Spartaka Matta Andersona, no Michal Sersen vrlo brzo vraća na dva gola prednosti.

Kada je St. Pierre na početku posljednje dionice ponovno približio Medveščak, činilo se da bi se Medvjedi mogli potpuno vratiti u utakmicu, no uz dosta isključenja u tom razdoblju, nisu izdržali i u 47. minuti Hudaček s igračem, više podiže na 4:2, a Nagy svojim trećim golom u praznu mrežu postavlja konačnih 5:2.

Sljedeći ispit Medveščak ima u subotu u 13 sati kod Jekaterinburga.