Srbija sjajnim drugim poluvremenom izbacila nervoznu Grčku

Branimir Korać • nedjelja, 07.09.2014.

U jednom od najjačih parova osmine finala Svjetskog prvenstva u košarci Srbija je sjajnom igrom u drugom poluvremenu visoko svladala Grčku s 90:72 i izborila nastup u četvrtfinalu...

Odličnu utakmicu odigrali su Grčka i Srbija, a Srbija je bila ta koja je s uzdignutim rukama napustila parket. Apsolutno zasluženo reprezentacija Saše Đorđevića izborila je mjesto u četvrtfinalu visoko svladavši u drugom dijelu bezidejne i nervozne Grke.

Na svim pozicijama i u svim aspektima igre Srbija je bila bolji protivnik, Grčka nije igrala obranu kao u Sevilli, a u napadu nije bila toliko učinkovita kao protivnik.

Prvo poluvrijeme donijelo je ravnopravan dvoboj u kojem je Srbija najvećim dijelom bila u prednosti, ali nije se uspjela odvojiti. Grci su konstantno bili za petama, na ulasku u zadnju minutu poveli tricom Zisisa, ali Srbija je koševima vrlo dobrih Raduljice i Kalinića uspjela na odmor odnijeti prednost 46:42.

Na početku drugog dijela Grci su još uvijek bili u susretu, no sve se počelo rasplitati od 25. minute. Grčki napad bio je apsolutno nepovezan i nemoćan, Srbija je to znala iskoristiti i napravila je do kraja četvrtine seriju 14:5 za odvajanje na 64:55.

Nakon toga više nije bilo povratka za Grke, Srbija je igrala odlično dok su Grci postajali sve nervozniji što su više zaostajali. U završnici je puknuo, naravno, Bourousis koji se nije mogao pomiriti s porazom i nakon čvršćeg prekršaja Bjelice krenuo u fizički obračun.

Ipak, ostalo je na pokušaju, susret je dovršen bez većeg incidenta i Srbija je zasluženo otišla u četvrtfinale gdje će igrati protiv boljeg iz susreta Brazila i Argentine.

U redovima pobjednika istaknuli su se Bogdan Bogdanović s 21 poenom (7/11), Miroslav Raduljica sa 16 poena (7/12) i Nemanja Bjelica s deset skokova. Kod poraženih Nick Calathes je ubacio 14 poena (6/13) uz pet skokova, a po 12 su dodali Georgios Printezis (4/9, pet asistencija) i Nikos Zisis (4/9).

• Obrisan korisnik08.09.2014. u 08:10
    Fenomenalnu utakmicu je odigrala Srbija. Borbeno i sa samopouzdanjem. Nisam vjerovao da se Grci mogu onako raspasti kako su izgledali u zadnjoj četvrtini. Bitno je biti najbolji kad počne druga faza. Bravo za Srbiju.
  • Obrisan korisnik07.09.2014. u 22:56
    Pokrit se ušima, nabaviti snimku tekme, svi od izbornika do najmlađih sjest u prostoriju s projektorom, pogledati s razumijevanjem i naučiti nešto od Srba. Vrijeme je...
  • Zdren07.09.2014. u 22:15
    Srbija je odigrala jako dobru napadačku tekmu, a Grci su bili totalno nemaštoviti u napadu što je i zasluga solidne obrane. Više nego zaslužena pobjeda.
    Zdren
  • crodevils07.09.2014. u 21:44
    jednostavno su srbi bili bolji i kvalitetniji.. otvara im se šansa sve do polufinala.. eh da smo mi završili 1.u skupini mogli smo i do medalja