Zakazali argentinski strijelci, Brazil lakoćom u četvrtfinale

Ante Zovko • nedjelja, 07.09.2014.

Uz blijedu šutersku partiju Luisa Scole, Argentina nije imala šanse protiv Brazila u osmini finala Svjetskog prvenstva. Argentina je vodila u prvom poluvremenu, ali se potpuno raspala bez stabilnog šuta i završilo je 85:65.

Brazil će u četvrtfinalu drugi put na ovom prvenstvu igrati protiv Srbije, koju je u skupini svladao 81:73. Za argentinske veterane poput Scole, Nocionija i Prigionija ovo je vjerojatno bilo posljednje iskustvo na svjetskim smotrama budući da se sljedeća održava za pet godina.

Scolin učinak očajnički je trebao Argentini u ovom susretu u kojem je Prigioni vukao u prvom poluvremenu, ali je Brazil zavladao reketom i pobjegao na nedostižnu prednost.

Nakon izjednačenog starta, došao je do izražaja brži protok lopte kod Argentine, koja je zahvaljujući Prigionijevoj trici na kraju prve četvrtine vodila 21:13. Međutim, Brazil se vraća Giovannanijevom tricom uz prekršaj. Scola nije imao svoju šutersku večer (dva poena u prvom poluvremenu), ali nisu ni brazilski centri, pa se na poluvrijeme odlazi s 36:33 za Argentinu.

Brazil je preuzeo vodstvo, ali je Huertas morao na klupu zbog treće osobne. Probudili su se Varejao, Splitter i Barbosa te je Brazil ušao u završnicu treće četvrtine s opipljivom prednošću (51:42). Nocioni je promašio tricu na isteku četvrtine, Scola nije uspio popraviti iz blizine i Brazil je vodio 57:49 poslije trideset minuta.

Scola nije uspio pronaći željeni ritam i Argentina je to sve više osjećala jer je pao i učinak Nocionija te Campazza. Vieira je povisio na 13 razlike malo više od osam minuta prije kraja. Kad je Neto šutom preko Scole zabio za +18, bilo je jasno da od eventualnog argentinskog povratka nema ništa.

Scola je završio utakmicu s devet poena i šutom iz igre 2/10. Prigioni je u drugom poluvremenu postigao samo tri od ukupno 18 poena. Neto je postigao 21 poen za Brazil, Vieira je dodao 13.

• narada10808.09.2014. u 14:36
    vidjevši Brazilce pog. u drugom djelu dođe mi da upotrebim neke glagole iz sekualnog života za opis onoga što su radili Argentincima - ali dobro, neću ih upotrebiti. Znaju oni sve sa loptom i oko nje, plus imaju tradiciju uspjeha u košarci koja još potiče iz vremena kad je YU bila mlada. Gle, čak... [više na forumu]
    narada108
  • Obrisan korisnik08.09.2014. u 14:00
    brazilci ispod kosa su zvijeri varejao,spliter,nene stvarno su ubitacni ... iako se nebi cudio da ih srbi prodju ...
  • Obrisan korisnik08.09.2014. u 08:59
    Ovo je bio oproštaj ostataka jedne velike generacije. Sada mi ni naša pobjeda protiv Argentine ne zvuči onako dobro kao taj dan.
  • Obrisan korisnik08.09.2014. u 00:48
    malo je za reči kako smo mi zapravo bili loši kad sve rezultate pogledamo. onu pobjedu protiv argentine se dizalo a oni od brazila ispuše lagano. grci uništeni kao i senegal, pa tko je kriv za to? netko mora biti odgovoran.
  • Obrisan korisnik08.09.2014. u 00:08
    od naše teške skupine nitko u četvrtfinalu. ne volim prozivat trenere, ali repeša je negdje fulao. kako bi se reklo promašio je celi fudbal. laku noć.