Medveščak prebolio teške poraze protiv SKA i svladao Latvijce

Branimir Korać • petak, 03.10.2014.

Hokejaši Medveščaka nakon dva visoka poraza od SKA iz St. Peterburga, u Ledenoj su ugostili momčad Dinama iz Rige i upisali pobjedu 3:2. Medvjedi su odigrali dobru utakmicu i na kraju su sačuvali prednost iako su gosti pritisnuli u samoj završnici...

Dva vrlo visoka poraza od prejakog SKA iz St. Peterburga, nisu ostavila traga na Medveščaku. Medvjedi su odigrali dobru utakmicu protiv jake latvijske momčadi Dinama i slavili su s 3:2.

U korektnom susretu Medveščak je bio bolji protivnik većim dijelom utakmice i iako su gosti pritisnuli u završnici, Barry Brust nije dopustio paku da uđe u mrežu i domaćin je stigao do pobjede.

U prvoj trećini Medveščak je bolju igru okrunio pogotkom Nathana Perkovicha u 13. minuti kada su snage bile izjednačene na ledu, a stvari su se dobro razvijale i u drugoj dionici u kojoj su Medvjedi preko Marka Flooda povisili na 2:0. U samoj završnici druge trećine Dinamo je ipak stigao do smanjenja zaostatka pogotkom Gintsa Meije.

U posljednjoj trećini Bill Thomas je povisio na 3:1 nakon lijepe akcije, međutim samo 24 sekunde kasnije Maris Bicevskis je bio precizan na drugoj strani i Dinamu je ostalo 13 minuta za hvatanje poravnanja.

Srećom u tih 13 minuta nije stigao do pogotka, nije mu pomoglo niti vađenje vratara u završnoj minuti i Medveščak je stigao do velike pobjede.

Sljedeći susret Medveščak igra u ponedjeljak u gostima kod novog imena u ligi, momčadi Jokerita, a susret počinje u 17:30.