Uvjerljiva Barcelona na otvaranju sezone, Tomić dobar, Hezonji mrvice

Branimir Korać • nedjelja, 05.10.2014.

Odigrana su prva tri susreta u novoj sezoni Lige Endese. Barcelona je krenula pobjedom protiv Laboral Kutxe dok je najuvjerljivija bila Rio Natura uvjerljivim slavljem protiv Manrese...

Novu sezonu u španjolskom prvenstvu otvorili su derbijem u Blaugrani Barcelona i Laboral Kutxa. Nekada je to bio pravi derbi i veliki susret, međutim danas je takav samo na papiru jer je razlika u kvaliteti momčadi ipak prilična.

Barcelona se predstavila svojim navijačima visokom pobjedom koja u nijednom trenutku nije bila upitna. Gosti su odigrali skromnu utakmicu i samo zahvaljujući Davisu Bertansu nisu doživjeli još teži poraz, sličan onom u Superkupu.

Loša vijest za Barcelonu stigla je u samoj završnici kada je čini se došlo do teže ozljede koljena Marcusa Erikssona koji je na nosilima iznesen s parketu.

Alex Abrines bio je najraspoloženiji u domaćem sastavu sa 18 poena (7/7), po 13 poena dodali su Marcelinho Huertas (6/9) i Juan Carlos Navarro (4/9) dok je Ante Tomić za 19 minuta ubacio 11 poena (5/6) uz četiri skoka. Mario Hezonja dobio je tek nešto više od tri i pol minute i ubacio je jedno slobodno bacanje. Kod Laborala Bertans je stao na 24 poena (10/13), a Orlando Johnson dodao je 12 poena (5/11).

Košarkaši Iberostara s Tenerifa odlično su krenuli u novu sezonu svladavši u gostima Sevillu s 96:87. Momčad koja je proteklih nekoliko godina nastupala pod imenom Cajasol i prošle sezone imala je vrlo loš start, no kasnije se uspjela oporaviti.

U ovom susretu domaćin nije imao rješenja na raznovrstan i raspoložen napad Iberostara. Na početku posljednje četvrtine domaćin je stigao do vodstva 82:76, no Luke Sikma i Nicolas Richotti poveli su seriju gostiju koja je preokrenula utakmicu i Iberostar je otišao do pobjede.

Sikma je odličnu večer zaključio s 23 poena (8/15) i šest skokova, a slijedio ga je Blagota Sekulić s 15 poena (6/7), devet skokova i pet asistencija. Kod Seville Alex Urtasun ubacio je 21 poen (8/11) dok je Guillermo Hernangomez dodao 16 poena (8/14) i osam skokova.

Rezultatski potpuno nezanimljiv dvoboj odigrali su Rio Natura Monbus i Manresa. Domaćin je glatko slavio sa 88:64 u susretu u kojem je dominirao od početka do kraja, već nakon 16 minuta igre imao plus 20 da bi u drugom dijelu bio i na rubu 30 poena razlike.

Maxi Kleber bio je najbolji u domaćem sastavu sa 18 poena (6/6) i šest skokova, Juan Jose Triguero dodao je 12 poena (5/7) i sedam skokova dok su po 11 poena upisali Pavel Pumprla (2/3, šest asistencija) i Pepe Pozas (3/5). Kod poraženih Carles Bivia ubacio je 15 poena (5/10), a Roger Grimau 14 poena (6/11) i šest skokova.