Medveščak poražen u Kazahstanu, debitirao Šveđanin Mark Owuya

Branimir Korać • srijeda, 05.11.2014.

Hokejaši Medveščaka upisali su poraz na gostovanju u Astani. Domaći Baris odnio je pobjedu 4:1 u prvom susretu nakon odlaska Barryja Brusta iz kluba, a priliku je dobio Šveđanin Mark Owuya koji se pokazao u korektnom izdanju...

Oslabljeni Medveščak nije uspio u takvom stanju doći do pobjede na gostovanju u Kazahstanu. Domaći Baris odnio je pobjedu 4:1 u susretu u kojem se Medveščak solidno držao, ali ipak nije uspio iznenaditi.

Nakon odlaska Barryja Brusta na poziciju prvog vratara prometnut je Mark Dekanich, no on ove sezone nije u vrhunskoj formi. Na ledu je proveo 25 minuta i nakon što je primio treći pogodak, završio je na klupi.

Priliku je tada dobio Šveđanin Mark Owuya koji se nalazi na probi, odradio je sasvim solidno svoj dio posla i primio samo jedan pogodak.

Početak susreta bio je loš po Medveščak koji se vrlo brzo našao u zaostatku. Već u šestoj minuti isključen je povratnik u momčad Dario Kostović, a to je odmah kažnjeno. Domaćin je vrlo brzo realizirao powerplay preko Kevina Dallmana i stigao do vodstva.

Prilika za Medveščak ukazala se već minutu kasnije kada je isključen Dmitrij Upper, međutim umjesto da pokušaju doći do poravnanja, Medvjedi su primili shorthanded gol i Konstantnin Puškarjov povisio je na 2:0 za Baris.

Odmah na početku druge trećine Nathan Perkovich uspio je nadmudriti vrlo dobrog vratara domaćina, Jan Laco nije uspio obraniti njegov pokušaj i susret je vraćen u neizvjesne vode. No i to je trajalo kratko, već dvije minute kasnije Nigel Dawes podiže na 3:1 i šalje Dekanicha na klupu.

Iako su do kraja susreta Medvjedi imali tri situacije s igračem više, nisu se uspjeli vratiti u igru, a u 57. minuti Brandon Bochenski postavio je samo konačnih 4:1.

Već za dva dana Medveščak ima novo gostovanje u ranom terminu po hrvatskom vremenu, od 13 sati kod Metalurga u Novokuznjecku.