Sutonov Joventut upisao pobjedu na gostovanju kod Šakićeve Manrese

Davor Kovačević • subota, 29.11.2014.

Deveto kolo španjolske Lige Endese otvoreno je dvjema subotnjim utakmicama. U obračunu dva hrvatska internacionalca uspješniji je bio Goran Suton koji je bio najbolji pojedinac Joventuta na gostovanju kod Manrese Željka Šakića.

Košarkaši Joventuta definitivno se nalaze u dobrom razdoblju tekuće sezone. Iza njih su četiri pobjede iz pet utakmica, a najnovija je stigla na gostovanju kod fenjeraša Manrese kojoj je očito suđena grčevita borba za ostanak u najvišem razdoblju španjolske košarke.

Dvoboj Joventuta i Manrese označio je i obračun dvojice hrvatskih košarkaša koji su tijekom sezone bili među najistaknutijim pojedincima svojih klubova. Goran Suton i Željko Šakić pružaju kvalitetne predstave u dresu Joventuta, odnosno Manrese, a u izravnom susretu uspješniji je bio Suton.

Joventut je upisao pobjedu s 84:79, iako je u početnim minutama zaostajao i deset koševa (7:17). Već do poluvremena Joventut je okrenuo tijek događanja na parketu u svoju korist, poveo s 37:31, a tijekom drugog poluvremena prednost povećao i na 52:38. Manresa je uspjela zakomplicirati utakmicu, stigla je i na 77:79 na ulazu u posljednju minutu, no gostujući košarkaši su bili precizni s linije slobodnih bacanja u završnim trenucima.

Suton je za 24 minute ubacio 16 poena i predvodio svoju momčad uz još pet skokova, a pratili su ga Hannah s 13 i Mallet s 12 poena. Kod Manrese najbolji je bio White s 19 poena, 16 je dodao Grimau, dok je Šakić prikupio 13 poena i četiri skoka za 28 minuta.

U drugoj utakmici dana sastali su se Obradoiro i Sevilla, a bez većih problema slavili su domaći košarkaši s 88:77 i tako zadržali visoku poziciju na tablici. Konačan rezultat za goste još izgleda i povoljno s obzirom da su u trećoj četvrtini bili u minusu i od 25 koševa.

Najbolji pojedinci kod Obradoira bili su Corbacho i Kleber s 15, odnosn 14 poena, dok je za goste iz Seville najviše poena ubacio Urtasun, njih 18.