Jug i Primorje bez poteškoća osigurali polufinale Kupa, Medveščak nakon peteraca izbacio Jadran

Davor Kovačević • četvrtak, 04.12.2014.

U jeku europskih i prvenstvenih obaveza vaterpolskih klubova stiglo je vrijeme i za one u Hrvatskom kupu. Još u utorak Primorje je je svladalo Mornar, dok je danas isto to, ali još uvjerljivije, učinio Jug protiv POŠK-a, a Medveščak je kroz lutriju peteraca izbacio splitski Jadran.

Dva izvjesna i jedan neizvjesni susret. Bilo je to jasno nakon ždrijeba Kupa Hrvatske čiji je jedan polufinalist već bio poznat, a to je zagrebačka Mladost koja će ujedno biti i domaćin završnog turnira u Kupu Hrvatske.

Ulogu favorita opravdali su vaterpolisti Primorja koji su s 13:7 izbacili Mornar. Splićani su za vikend ostvarili veliku pobjedu protiv talijanske Savone, a čiji junaci, Ivan Domagoj Zović i Miro Kačić, nisu zaigrali na Kantridi i bilo je jasno da je Mornar u nemogućoj misiji.

Tako oslabljeni, držali su se Mornari četvrtinu i pol (3:3), no proradili su Muslim i Vićan na golu koji su odveli utakmicu mirnije vode. Seriju od 6-0 Primorja prekinuo je Marinić Kragić koji nakon 13 minuta posta Mornara pogađa za 4:9, a do kraja nije bilo većih uzbuđenja za Riječane.

Još manje uzbuđenja bilo je na Gružu gdje se Jug poigrao s POŠK-om. Zabili su Dubrovčani čak 20 pogodaka, a inkasirali svega tri. Sve je bilo jasno već nakon prve četvrtine koju je Jug dobio sa 7:0, a nakon toga trener Gospara Miho Bobić dao je priliku mladim igračima koji su dodatno povisili rezultat.

Uzbuđenja zato nije manjkalo na Utrinama gdje su Medveščak i Jadran odlučivali o tome tko će ostvariti svoj najbolji rezultat sezone, a na kraju je to zadovoljstvo pripalo vaterpolistima zagrebačke momčadi.

Jadran je imao odličan start u utakmicu, nakon prve četvrtine vodio je s 4:0, no Medvjedi su malo po malo stizali zaostatak i sustigli ga u posljednjoj četvrtini nakon koje je rezultat iznosio 6:6, a u raspucavanju su koncentriraniji bili medveščakovci i s konačnih 10:8 su osigurali plasman na završni turnir.

21. i 22. prosinca na rasporedu je konačna odluka o pobjedniku Kupa na bazenima uz Savu, a polufinalne parove činit će Jug i Mladost te Primorje i Medveščak.