Derbi na Savi pripao Primorju, Jug uvjerljiv u Herceg Novom

Davor Kovačević • petak, 05.12.2014.

Poslije dva tjedna mirovanja, nastavljena su uzbuđenja u Triglav vaterpolo ligi. Primorje i Jug su se prilično lako obračunali s Mladosti, odnosno Jadranom iz Herceg Novog, dok je Medveščak ostao bez bodova na svom bazenu.

Derbi devetog kola Triglav vaterpolo lige odigrao se u Zagrebu gdje je Mladost na bazenima uz Savu ugostila vodeću momčad skupine A, riječko Primorje, i upisala drugi poraz u natjecanju i to nakon prospavanog drugog poluvremena.

Držali su se Žapci vrlo dobro s favoriziranim protivnikom prve dvije četvrtine, bili u zaostatku nakon 16 minuta samo jedan pogodak (4:5), jednako tako i nakon tri minute nastavka (5:6), a onda su Riječani zagospodarili terenom, Vićan je zaključao vrata, a Primorje odjurilo na 11:5 do kraja utakmice.

U raspoloženoj ekipi Primorja (8/12 igrač više) najbolji je večeras bio Sandro Sukno koji je odigrao sve 32 minute i pritom zabio četiri gola za Primorje, a pratio ga je Krapić s tri pogotka. Za domaćine jedini je dva pogotka postigao Bašić.

“Teško je igrati protiv jačeg protivnika u situaciji u kojoj smo mi bili, dakle bez Milakovića i Živkovića, a još nam je Lončar u trećoj četvrtini dobio isključenje s pravom zamjene. Nismo imali goriva da bismo se borili s Primorjem i to je naša realnost. Sukno se razigrao, a kad se on razigra onda ni jedna momčad nema šansu protiv Primorja, a pogotovo mi, budući da već treću utakmicu u napadu izgledamo vrlo loše“, izjavio je po završetku utakmice trener Mladosti Vjekoslav Kobešćak.

Vodeće momčadi skupine B sastale su se u Herceg Novom gdje se Jug prilično lako obračunao s domaćim Jadranom. Sve je bilo riješeno već do poluvremena na kojem je Jug imao vodstvo od 7:1 i do kraja je rutinski odradio posao za konačnih 15:7, unatoč mizernoj iskoristivosti igrača više (2/9).

Glavne snage Juga večeras su bili igrači iz drugog plana, pa je tako Visković predvodio listu strijelaca s četiri postignuta gola, Bicari je postigao tri, dok su kod Jadrana Latinović i Pješivac dva puta tresli mrežu Dubrovčana.

Samo dva dana poslije velikog uspjeha i plasmana u polufinale Hrvatskog kupa, Medveščak je na Utrinama dočekao Vojvodinu protiv koje nije mogao do druge pobjede u natjecanju. Umor i veliko slavlje učinili su svoje i Vojvodina je odnijela sva tri boda rezultatom 8:5.

Sa samo dva strijelca medveščakovci se i nisu mogli nadati ičemu drugom. Geratović je postigao tri pogotka, Samodol dva, dok je kod gostiju najefikasniji bio Gvozdanović s četiri pogotka.