Pavlovićev povratak pokrenuo Partizan, Levski ispustio nemoguće u Skoplju

Davor Kovačević • nedjelja, 07.12.2014.

Iako su u nedjelju bile samo dvije utakmice na rasporedu, uzbuđenja nije nedostajalo. Najprije je MZT u Skoplju napravio veliki preokret protiv fenjeraša iz Sofije, dok je Partizan u srpskom okršaju bio bolji od Mege Leks uz odličnu predstavu povratnika Aleksandra Pavlovića...

MZT Skoplje – Levski 72:61

Za ono što su košarkaši Levskog ispustili u Skoplju teško je naći opravdanje. Bugarski klub trenutno ruši negativne rekorde ABA lige i vjerojatno će na kraju sezone ponijeti titulu najgoreg sudionika ABA lige. Pobjede su za Levski gotovo nepoznat pojam, a onda kada uspije odigrati rijetko kvalitetnu utakmicu pobrine se da sve ode u propast.

15 minuta prije kraja Levski je imao +19, a na kraju je Skoplje napustio s -11. Poraz je vjerojatno u bugarskim redovima bio očekivan, s obzirom u kakvim se kadrovskim i financijskim neprilikama nalaze, iako MZT ove sezone nije oličenje prevelike kvalitete. No ovakav poraz će samo dodatno unišitit ionako mizerno samopuzdanje koje stanuje u Sofiji.

Levski je odlično krenuo u utakmicu, postigao prvih 12 koševa na utakmici, a prvi primio tek u petoj minuti. Malo prije poluvremena prednost Levskog iznosila je 36:19, a onda u 25. minuti i najvećih 50:31. Vjerojatno su košarkaši Levskog iznenadili i sami sebe dobrom igrom, u 28. je bilo 52:35, na početku posljednje četvrtine 54:41 i onda - odlazak u provaliju.

U pet minuta MZT je napravio seriju 18-2 za 59:56 i utakmica je za Levski otišla u nepovrat. MZT je u 30 minuta zabio 41 koš, a onda u posljednjih deset minuta 31, a primio sedam.

Najzaslužniji za veliki preokret makedonskog kluba bili su Simonovski i Dixon koji su vukli MZT u posljednjoj četvrtini. Amerikanac se zaustavio na 16 poena, Makedonac na 14. Kod Bugara su najbolji bili Zahariev s 15 i Marinov s 13 poena.

Partizan – Mega Leks 89:80

Dvoboj dvije momčadi koje su bile na jednakom omjeru pobjeda i poraza (5-5) obilježio je Aleksandar Pavlović. Srpski košarkaš se vratio u Partizan i u svom novom debiju u ABA ligi pokazao da će biti veliko pojačanje za Partizan. Uz Pavlovića, navijače Partizana i trenera Vujoševića sigurno je razveselio i povratak Dragana Milosavljevića i pred Partizanom je sigurno nešo vedrije razdoblje poslije turobnog početka sezone.

Partizan je u susret s Megom ušao s tri vezana poraza, dva u Eurokupu i onaj posljednji iz ABA lige u derbiju sa Zvezdom. Prespavao je početak utakmice i prve koševe ubacio u petoj minuti, a samo osam minuta kasnije je bio već na 27 naspram 16 Meginih. Odnio je domaćin iz Pinora na poluvrijeme 43:33, tri minute prije isteka treće četvrtine još uvijek imao +10, a onda do kraja tog perioda ispustio cijelu prednost.

To je očito jako naljutilo Vujoševića i trener Partizana je u jednom od svojih brojnih verbalnih sukoba sa sucima isključen (ovaj put to je bio Ilija Belošević), a to kao da je ponovno razbudilo domaće košarkaše koji su stvorili ugodnu prednost (77:68) pet minuta prije kraja i to su uspješno zadržali do kraja.

Pavlović je nesumnjivo bio prvo ime cijele utakmice i Partizana te je utakmicu okončao s 26 poena, a jednako je kvalitetan bio i Gagić koji je ubacio 19. Kod mladića iz Mege ovaj put je iskočio Bojić koji je postigao 22 poena, Kešelj je pratio s 19, a Miljenović je dodao 19.