Efikasna i razigrana Cedevita “stotkom“ počastila slovensku Krku

Davor Kovačević • utorak, 23.12.2014.

U pretposljednjem kolu ove kalendarske godine Cedevita je odigrala najbolju napadačku utakmicu pobrinula se da predstojeće blagdane provede u odličnom raspoloženju. Krka je bila potpuno inferiorna i inkasirala čak stotinu poena.

Bila je ovo sasvim neka druga Cedevita od one nedjeljne utakmice sa Szolnokijem. Razigrana, rastrčana i, što je najvažnije, precizna i izrazito efikasna. Upravo je u Novom mestu Cedevitina sezona krenula porazom, no hrvatski prvak je Slovencima uzvratio s kamatama.

U prvoj utakmici ovih klubova nezaustavljiv je s 31 poenom bio američki razigravač Malcom Armstead i bilo je jasno što je Vitaminima činiti ako se žele približiti pobjedi. Uostalom, dok je igrao i on, igrala je i Krka ove sezone (početnih 5-1), a Zagrebu je nastavio sa skromnim izdanjima i ostao na tri poena.

Svoje obrise konačnog raspleta utakmica je dobila već nakon prvih 11 minuta kada su domaćini poveli s 35:18. U 15. minuti Cedevita je bila na 46 koševa, a, samo za usporedbu, u Berlinu je protiv Albe nakon 30 minuta zabila tri manje.

Nije se nikako Jasmin Repeša mogao požaliti na igru svoje momčadi. Gotovo sve što su uputili prema košu je i ulazilo i to je na samom isteku treće četvrtine Cedeviti donijelo 79:55 i potvrdu već upisane pobjede, a za drugu “stotku“ sezone pobrinuo se i najiskusniji i najbolji danas, Roko Ukić koji je s 20 poena, osam asistencija i sedam skokova predvodio Cedevitu.

Svi igrači Cedevite upisali su se u strijelce, a razigranom Ukiću pridružio se Gordić sa 17 poena te je samo Bilan još bio dvocifren s deset poena. Kastrati je bio najefikasniji igrač Krke s 20 poena, Mulalič je dodao 16, a Booker 14.