Cedeviti pobjeda u susretu koji će htjeti što prije zaboraviti

Branimir Korać • subota, 27.12.2014.

Domaći dvoboj Cedevite protiv Union Olimpije završen je pobjedom hrvatskog prvaka. U Domu Dražena Petrovića Cedevita je stigla do pobjede rezultatom 66:60...

Inače, danas je postalo popularno reći nakon loše utakmice da su obrane bile odlične i da je to presudilo. U dvoboju između Cedevite i Union Olimpije čak niti obrane nisu bile toliko briljantne koliko su napadi bili obostrano loši. Ipak, Cedevita je iskoristila razdoblje dobre igre u drugom dijelu i nije uspjela izgubiti visoku prednost koju je stekla.

Igru i jednih i drugih obilježili su spori napadi s dosta carinjenja lopte razigravača. Nedostajalo je i bržeg protoka kako bi se otvorio igrač za šut, nedostajalo je agresivnije igre na obruč, a uopće nije nedostajalo izgubljenih lopti kojih je bilo preko 30 te "more" promašenih šuteva.

Prvo poluvrijeme završeno je bez ijednog ubačaja za tri poena na obje strane i to ne zbog toga što su obje momčadi izbjegavale vanjske šuteve već jednostavno zbog toga što im je malo toga ulazilo.

Ljubljančani su nešto bolje otvorili utakmicu i imali su prednost nakon prve četvrtine, ali do poluvremena Cedevita je uspjela napraviti preokret i na odmor je odnijela vodstvo 32:29.

Otvaranje posljednje četvrtine bilo je najbolje razdoblje u igri Cedevite. I baš tu Cedevita je zaigrala nešto brže, Olimpija je sve više tonula i nakon što je Cedevita napravila seriju 11:2 za bijeg na 61:46, činilo se da je susret riješen.

Međutim domaćin nije uspio zadržati takvu razinu. Olimpija se uspjela podići i sada je stigao red na njezinu seriju i s 14:3 prilično je zaprijetila domaćinu. Kod tih 64:60 Marinović, Murić i Marinelli nisu realizirali napade i na kraju je samo Ante Delaš s linije slobodnih bacanja završio utakmicu.

Na kraju je pobjeda ono što će u Cedeviti pamtiti, igra nije bila posebno kvalitetna, no bodovi se pišu.

U redovima Cedevite ispred ostalih bili su Miro Bilan sa 17 poena (6/9) i osam skokova te Roko Leni Ukić s 13 poena (5/14) i sedam skokova. Kod gostiju Mahkovic je ubacio 16 poena (6/12) i ukrao pet lopti, a Murić je dodao 13 poena (4/10) i deset skokova. Paolo Marinelli za 26 minuta ubacio je jedan poen (0/5), uhvatio četiri skoka i izgubio pet lopti.