Davor Kovačević • utorak, 30.12.2014.

Šest susreta donio je ponedjeljak u NBA ligi, a čak četiri pobjede pripale su gostima od kojih se ističe ona Washingtona u Houstonu i Chicaga u Indiani. Bogdanović ponovno nije dobio puno povjerenja, a Rudež je odlukom trenera ostao bez nastupa.

Butler i Plumlee odveli Chicago i Brooklyn do pobjede

Chicago je u Indianapolisu uspio svladati Indianu za produženje svoje serije na sedam uzastopnih pobjeda. Trebalo je biti i lakše od konačnih 92:90 jer su još u 35. minuti vodili sa 75:54, no dopustili su ogromnu seriju domaćinima koji su nakon sljedećih osam minuta uspjeli povesti s 86:83. Kao puno puta dosad ove sezone za Bullse se ukazao Butler čija se trica minutu prije kraja pokazala ključnom.

“Rose mi uvijek govori da šutiram i budem agresivan. Imam veliko samopouzdanje u svojoj igri“, rekao je Butler koji je utakmicu završio s 27 poena i devet skokova. Gasol je sudjelovao s 20 poena, a Rose je dodao 17. Kod Indiane, kod koje ni ovaj put nije nastupio Damjan Rudež, najviše je poena ubacio čovjek s klupe Copeland koji je za 17 minuta ubacio isto toliko poena.

Brooklyn Netsi stigli su do svoje četvrte pobjede u posljednjih pet nastupa. Zadovoljavajuću partiju pružili su protiv Sacramento Kingsa koje su nadjačali sa 107:99. Na poluvremenu su Netsi stigli do +13 (57:44) i osim manje prijetnje kada su stigli na 88:93, Kingsi nisu uspjeli učiniti ništa više.

“Mi smo pobjednici, to je jedino važno. Imamo momčadske igrače koji nisu sebični i koji nisu veći od momčadi“, rekao je Deron Williams koji je još jednom krenuo s klupe i za osam minuta pogodio tek jednom iz igre.

Bojan Bogdanović dobio je najmanju minutažu od svih igrača i za nešto više od šest minuta ubacio četiri poena i podijelio dvije asistencije. Najbolji kod Netsa je bio Plumlee s 22 poena, a po 16 su postigli Johnson i Jack. Kolonu Sacramenta predvodio je Gay s 25 poena, a samo jedan manje zabio je Cousins i uhvatio 13 skokova.

Clippersi se provukli, Washington slavio u Houstonu

Šesti put u sezoni Houston Rocketsi nisu obranili domaći parket. Pobjedom u Houstonu osladili su se i Washington Wizardsi i to sa 104:103, iako su u trećoj četvrtini imali i 18 koševa viška. U 32. minuti Washington je poveo s najvećih 71:53, no pet minuta prije kraja domaćini su vratili stvari na početak (84:84). Ipak serijom 9-0 Wizardsi su se ponovno odvojili i zadržali mirnoću na slobodnim bacanjima u posljednjim trenucima utakmice.

“Samo sam bio agresivan i radio u obrani ono što moram“, rekao je Bradley Beal koji je s 33 poena odigrao utakmicu sezone i odveo Washington do najboljeg starta i povijesti franšize nakon 30 utakmica (22-8). Uz Beala, kvalitetan je bio i Pierce s 21 poenom, a 13 poena i 12 asistencija dodao je Wall, dok je kod Houstona sve konce još jednom vukao Harden s 33 poena.

Ni 12. put u nizu Utah Jazz nije pronašla način kako pobijediti Los Angeles Clipperse. Ovog puta taj “podvig“ im je otežalo gostovanje u Staples centru kao i nekoliko raspoloženih igrača domaćina. Utah je bila ravnopravna cijelu utakmicu, bila na -1 (96:97) dvije minute prije kraja, no u preostalo vrijeme zabila je samo jedno slobodno bacanje za konačnih 97:101.

“Oni su jako dobra momčad, a za nas je pozitivno što se ovako do kraja borimo u gostima, ali moramo naučiti zaključivati ovakve utakmice na bolji način“, izjavio je Gordon Hayward koji je bio prvo ime Ute sa 16 poena, a za koju je 16 ubacio Kanter, a Favors 15. Kod Clippersa je najviših 24 poena zabio Griffin, Paul je pratio s 20, a po 17 su dodali Redick i Crawford.

S tek osam igrača u zapisniku Miami nije mogao spriječiti novo domaće razočaranje. Iako je Heat u jednom trenutku imao i deset koševa viška (60:50), pa malo manje od dvije minute prije kraja i +4 (101:97), Orlando je zahvaljujući Oladipu odnio pobjedu sa 102:101 iz floridskog derbija. Wade je imao šut za pobjedu, ali bio je kratak. Vučević je s 26 poena predvodio Orlando, Oladipo je završio s 22, a Harris s 18 poena. Wade je isporučio 25 poena za Miami, Granger 21, a Bosh 20.

Nakon visokih 43:22 iz druge četvrtine Milwaukee Bucksi su pobjedu kod Charlotte morali potražiti u produžecima, ali koje su, srećom po njih, odigrali uvjerljivo i na kraju upisali pobjedu sa 104:94. Najefikasniji u redovima gostiju bio je Knight s 18 poena, koji je upravo i odveo utakmicu u produžetak, a jedan manje je postigao Dudley. Kod Charlotte je najefikasniji bio Walker s 28 poena, a 19 je dodao Henderson.