Branimir Korać • četvrtak, 01.01.2015.

Novogodišnja noć donijela je sedam dvoboja u NBA ligi od kojih su dva otišla u produžetak. U dodatnih pet minuta otišli su susreti u San Antoniju i Oklahomi i oba su završila pobjedom domaćina...

Duncan spasio Spurse

San Antonio Spursi ponovno su završili u produžetku, ovaj put upisali su pobjedu protiv New Orleans Pelicansa 95:93. Junak Spursa bio je Tim Duncan koji ne samo da je stigao do 814. double-double učinka u karijeri i tako se izjednačio s Karlom Maloneom, spasio je Spurse od poraza i donio im produžetak.

U dramatičnoj završnici regularnog dijela, 0.7 sekundi prije kraja, Anthony Davis doveo je Pelicanse u vodstvo, no Duncan je sa sirenom uspio poravnati na 84:84 i odvesti utakmicu u produžetak. Tamo je Tyreke Evans promašio šut za pobjedu Pelicansa i Spursi su slavili s 95:93.

"Košarkaški bogovi bili su na našoj strani u ovom susretu. Ovo je velika pobjeda za nas, nešto što smo trebali", tvrdi Danny Green.

Spurse su predvodili Ginobili s 26 poena (9/17, trica 5/8) i sedam skokova te Duncan sa 16 poena (6/12), deset skokova i pet asistencija. Kod Pelicansa Anthony Davis ubacio je 21 poen (8/12) uz 12 skokova, a Ryan Anderson ubacio je 18 poena (7/18) uz 11 skokova.

Oslabljeni Cavsi visoko poraženi

Cleveland Cavaliersi bez LeBrona Jamesa i Kevina Lovea nisu imali šanse protiv raspoloženih Milwaukee Bucksa. Bucksi su slavili u Ohiju s 96:80.

Bila je to još jedna skromna predstava Cavaliersa koji su vrlo loše otvorili utakmicu, zatim uspjeli smanjiti zaostatak do poluvremena i u trećoj četvrtini ubacili samo sedam poena te otišli u poraz.

"Znali smo da su bez Lovea, LeBrona i Mariona, ali nije nas to zanimalo. Željeli smo odigrati našu igru i doći do pobjede, samo nas pobjede zanimaju. Prošla sezona bila je jako teška i nismo znali što možemo očekivati uoči ove, ali igramo čvrsto i dajemo sve od sebe", kaže Giannis Antetokounmpo.

Brandon Knight odigrao je odličnu utakmicu s 26 poena (11/19) i šest skokova dok je OJ Mayo ubacio 15 poena (6/13). Kod Cavsa Kyrie Irving je ubacio 25 poena (9/23) uz pet skokova, Matthew Dellavedova dodao je 11 poena, a Tristan Thompson deset poena (3/11) uz 13 skokova.

Sjajan povratak Duranta

Kevin Durant vratio se nakon ozljede na fantastičan način. Predvodio je Oklahomu City Thunder do pobjede protiv Sunsa 137:134 u produžetku.

Thunder na putu do pobjede nije spriječilo niti isključenje Russella Westbrooka koji je u utakmicu krenuo odlično da bi u završnici prvog poluvremena zaradio dvije tehničke pogreške nakon sukoba s Alexom Lenom i zatim klupom Sunsa.

Stvari je u svoje ruke uzeo Durant koji je odigrao sjajnu utakmicu i 30. puta otišao iznad 40 poena u jednom susretu.

"Nisam bio niti svjestan da je ubacio 44 poena što samo pokazuje kakav je vođa na parketu", rekao je Scott Brooks.

Uz 44 poena (13/23, trica 6/11) dodao je i deset skokova i sedam asistencija dok je Westbrook u 17 minuta ubacio 20 poena (5/13). Kod Sunsa Eric Bledsoe je ubacio 29 poena (10/19) uz osam asistencija, Markieff Morris 25 poena (10/17), a Goran Dragić 21 poen (7/12) uz osam asistencija.

Uvjerljive pobjede Clippersa i Rocketsa

Sacramento Kingsi upisali su visok poraz na gostovanju u Bostonu. Celticsi su odigrali sjajnu utakmicu i na kraju uvjerljivo slavili, a dobar dio posla odradili su zaustavljanjem DeMarcusa Cousinsa i Rudyja Gaya. Jared Sullinger bio je prvo ime utakmice s 20 poena (9/18) i 11 skokova dok je Kelly Olynyk dodao 15 poena (6/10), a Evan Turner deset poena (4/10), 11 asistencija i šest skokova. Kod Kingsa po 14 poena ubacili su Darren Collison (4/10, pet asistencija) i Carl Landry (7/11, pet skokova).

Damjan Rudež nije igrao za Pacerse u pobjedi protiv Miamija u Indianapolisu. Heat je nastupio i s Boshom i s Wadeom, no to mu nije pomoglo da dođe do pobjede u ovom susretu. CJ Miles dao je veliki doprinos s klupe s 25 poena (6/16, trica 5/10) i sedam skokova, a George Hill ubacio je 20 poena (7/14). Kod Miamija Wade je bio na 20 poena (9/20) i sedam skokova.

Knicksi su po prvi puta u povijesti franšize upisali 19 poraza u zadnjih 20 utakmica. Na gostovanju kod Clippersa nisu imali nikakve šanse, kada su Knicksi u pitanju, bila je to još jedna jednosmjerna utakmica sa samo jednim mogućim ishodom. JJ Redick ubacio je 20 poena (7/13), a DeAndre Jordan 14 poena (6/6) uz 12 skokova. Kod Knicksa Carmelo Anthony bio je jedini dvoznamenkasti s 19 poena (7/18) i pet skokova.

Predvođeni Jamesom Hardenom Houston Rocketsi glatko su svladali Charlotte Hornetse. Hornetsi su ostali bez Ala Jeffersona zbog ozljede što je ipak preveliki hendikep i to se osjetilo u ovom susretu. Harden je bio odličan s 36 poena (12/19, trica 8/11), sedam skokova i šest asistencija, a na drugoj strani Michael Kidd-Gilchrist ubacio je 16 poena (6/15) uz osam skokova.