Zagreb zaustavio domaći niz Zaboka, Jolly srušio vodeću momčad A-1 lige

Davor Kovačević • subota, 03.01.2015.

Uspješan ulazak u novu godinu u domaćem košarkaškom prvenstvu ostvarili su košarkaši Zagreba i Jollyja. Mravi su prekinuli domaću pobjedničku seriju Zaboka, dok su Bankari srušili vodeću momčad A-1 lige.

Nakon što su početkom tjedna ostvarili povijesni plasman na završnicu Hrvatskog kupa, košarkaši Kvarnera, ujedno i vodeći u A-1 ligi, pali su na Baldekinu. Jolly je boljim drugim poluvremenom s 81:65 stigao do pete pobjede u sezoni.

Kvarner je držao prednost na svojoj strani 20-ak minuta (43:37) kada je krenulo odvajanje Bankara. Serijom 19-3 poveli su s 56:46, a na samom početku posljednje četvrtine i 65:48. Riječani su smanjili na 59:65 šest minuta prije kraja, no završni udarac zadali su domaćini koje je do pobjede predvodio Vrlika s 23 poena i 11 skokova. Za goste je 17 poena ubacio Štemberger, a Čakarun 16.

Serija od 13 uzastopnih pobjeda na vlastitom parketu Zaboka stala je s početkom nove godine. Bez svog stratega Danijela Jusupa, koji je zbog neugodnih riječi kažnjen nakon kup utakmice sa Zadrom, Zagreb je sa 78:76 prošao korz Bedekovčinu.

Bolja i konkretnija momčad tijekom cijelog susreta bio je Zagreb koji je do prve veće prednosti od 32:23 stigao nakon 14 minuta igre. Zabok je poravnao na 43:43, no start posljednje četvrtine donio je novo gostujuće odvajanje na 63:55. Vodio je Zagreb i sa 77:70, Zabok je stigao na -1, ali vremena za preokret više nije bilo.

Najbolji u redovima pobjedničke momčadi bio je Božić s 15 poena, pratio je Šarlija s 14, a po 12 su ubacili Kovačević, Marčinković i Vučić. Vlaić je s 20 poena bio najefikasniji kod Zaboka, a po 11 su još postigli Crnjević i Palac.