Mikaela Shiffrin uvjerljivo vodeća nakon prve utrke, Tršinski jedina završila utrku od hrvatskih predstavnica

Niko Rukavina • nedjelja, 04.01.2015.
Mikaela Shiffrin uvjerljivo vodeća nakon prve utrke,  Tršinski jedina završila utrku od hrvatskih predstavnica

Aktualna „Snježna kraljica“, Mikaela Shiffrin, vodi nakon prve utrke ženskog slaloma na zagrebačkom Sljemenu s 80 stotinki prednosti pred Kathrin Zettel, a na trećem mjestu je Čehinja Šarka Strachova s 1.03 sekunde zaostatka...

Amerikanka Mikaela Shiffrin odlično je odvozila prvu slalomsku vožnju Svetkog kupa na Sljemenu te je s 80 stotinki prednosti pred Kathrin Zettel na dobrom putu da obrani titulu „Snježne kraljice“ na jubilarnom desetom izdanju ženske utrke slaloma na Sljemenu.

Austrijanka Zettel je druga, a treća Šarka Strachova zaostaje 1.03 sekunde za vodećom Amerikankom, koja je ujedno i aktualna olimpijska pobjednica u slalomu. Vodeća u ukupnom poretku, Tina Maze trenutno se nalazi na petom mjestu s 1.75 sekundi zaostatka za vodećom.

Prva se stazom spustila bivša hrvatska skijašica Ana Jelušić s kamerom na glavi, nakon koje je utrku otvorila Tina Maze s vremenom 58:63. Nakon što je Nicole Hosp odustala, vodeće mjesto preuzimale su prvo Strachova, a odmah potom i Zettel.

Tada je na red došla Mikaela Shiffrin koja je fenomenalno odvozila gornji dio utrke te je, unatoč pogrešci pri kraju staze kod ulaska u „slalom livadu“, završila uvjerljivo na vodećem mjestu s 80 stotinki prednosti pred Zettel.

Vodeća u ukupnom poretku, Šveđanka Frida Hansdotter zaostaje 2.15 sekundi za Shiffrin

Od Hrvatskih predstavnica Leona Popović, Iva Mišak i Matilda Šola nisu uspjele završiti utrku, a Saša Tršinski je završila na 41. mjestu sa 7.04 sekunde zaostatka.

Druga vožnja na rasporedu je u 12:45.