Simonov Lokomotiv lakoćom odradio gostovanje u Rumunjskoj, Himki neočekivano poražen kod Cantua

Davor Kovačević • četvrtak, 08.01.2015.

Prvo kolo Topa 32 Eurokupa, između ostalog, donijelo je i nekoliko neočekivanih rezultata. Lokomotiv Kuban je opravdao ulogu favorita kod Ploiestija, dok Budućnost nije uspjela razveseliti domaće navijače. U izravnom obračunu Buve i Popovića više radovao mlađi hrvatski internacionalac, a obrnuta situacija bila je u Ljubljani gdje je Bagarićev Bamberg skoro prokockao visoko vodstvo.

Lokomotiv Kuban bio je jedna od dvije neporažene momčadi nakon prvog dijela Eurokupa, a u tom stilu je nastavio i u drugom krugu. Bez većih problema svladao je Ploiesti s 85:59, a rezultat je posebice postao uvjerljiv nakon posljednje četvrtine koju je Lokomotiv dobio s 15 razlike. Krunoslav Simon sudjelovao je s 11 poena, dok je njegovu momčad predvodio Brown s 19 poena.

Iako je u Podgorici nastupio sa svega osam igrača, to nije spriječilo Banvit da u drugi krug krene s pobjedom. Budućnost je u posljednju četvrtinu ušla sa 17 koševa manjka, pa stigla na samo -3, no završilo je sa 74:68 u korist Banvita u čiju je pobjedu čak 28 poena ugradio fantastični Davis. Subotić i Reynolds bili su najefikasniji kod Budućnosti s 13 poena, Darko Planinić je ubacio 11, a Robert Rikić tri poena.

Talijanski Cantu odigrao je jednu od ponajboljih utakmica sezone, a to je bilo dovoljno da na domaćem terenu svlada favorizirani Himki s 99:88. Konačan rezultat uvelike je usmjerila druga četvrtina koju su Talijani dobili s 34:14, a od toga se gosti nisu mogli oporaviti. U momčadi Ivana Buve, koji je postigao šest poena, najbolji je bio Hollis s 19 poena, a s druge strane je nezaustavljiv bio Rice s 25, dok je Marko Popović završio s devet poena.

Susret hrvatskih košarkaša bio je i u Ljubljani gdje je Olimpiji ponestalo vremena u lovu na veliki preokret protiv Bamberga. Gosti su u posljednju četvrtinu donijeli 60:35 da bi na kraju to znatno Olimpija smanjila na 65:71. Paolo Marinelli nije bio previše raspoložen i zabio je tek dva poena, a slovensku ekipu predvodio je Kanačević s 20 poena. U momčadi Dalibora Bagarića, koji je za skromne tri minute ostao bez ubačaja, najbolji je bio Thompson s 15 poena.

U drugom susretu skupine u kojoj nastupa i zagrebačka Cedevita pobjedom s 82:66 je startao i rimski Vritus nad Crvenim oktobrom. Uz glavne protagoniste Gibsona (19) i Jonesa (18), istaknuo se i Rok Stipčević s 11 poena i pet asistencija, dok je za poraženu momčad 23 poena postigao nekadašnji igrač Zadra Romeo Travis.