Partizan učvrstio četvrtu poziciju, Igokea i dalje bez gostujućeg ulova

Davor Kovačević • subota, 10.01.2015.

Prepuni Pionir dočekao je Union Olimpiju koja ipak nije uspjela rastužiti brojne navijače Partizana u vrlo izjednačenoj utakmici. Bolje sreće bio je drugi slovenski predstavnik. Krka nije dopustila Igokei da u Novom Mestu stigne do prve gostujuće pobjede.

Krka – Igokea 78:67

I Krka i Igokea sa 17. kolom ABA lige tražili su izlaz iz mini-krize u kojoj su se našli, a put do izlaska pronašla je Krka koja je poslije tri vezana poraza barem malo vratila nešto vedrijih pogleda u Novom Mestu i to potpuno drugačijim izdanjem nego prijašnja tri. A protiv ekipe koja u gostima ne zna za pobjedu to je bila i nužnost.

Nije subotnjeg predvečerja bilo previše slabih točaka u Krkinoj igri. Napad je bio na 50 % uspješnosti iz igre, a kada se na to doda i rasploženi, a proteklih utakmica pritajeni, Malcolm Armstead onda ni rezultat ne može izostati. Amerikanac je nakon deset minuta bio na deset poena i podsjetio na izdanja s početka sezone. U drugoj četvrtini proradila je i trica, čak pet ih je Krka postigla u toj dionici i na poluvrijeme odnijela 49:36.

Slovenski napad malo je stao u nastavku, pa je tako Igokea -17 (36:53) pred kraj treće četvrtine smanjila na -5, a Mulalić i Booker su novim tricama osigurali domaćinima mirnijih završnih deset minuta. Mirno je bilo svega tri minute jer su gosti opet ozbiljno zaprijetili približavanjem na 59:63, no u sljedećih pet minuta ostali su na samo dva koša.

Armstead je utakmicu okončao s 19 poena i šest asistencija, a do posljednjeg trenutka upitni Booker završio je na 15 i sedam skokova. Bunić je bio najraspoloženiji igrač gostiju s 14 poena, Dragović je dodao 13, a Jones 12 poena.

Partizan – Union Olimpija 81:74

Natiskani Pionir dočekao je potonulu Union Olimpiju. (Pre)teška opcija za povratak pobjedama ekipi koja je posljednji put u ABA ligi slavila prije gotovo mjesec dana čime je izgubila poziciju koja vodi u doigravanje. Zahuktali Partizan nije propustio priliku za dodatno učvršćivanje četvrte pozicije u utakmici koja se odlučivala na jednu loptu.

Koliko je utakmica bila izjednačena najbolje će potvrditi i brojne izmjene vodstva, a do prvog nešto značajnijeg stigao je Partizan i to na samom kraju treće četvrtine (54:47). Nakon desetak minuta vijanja Partizana, ponovno je u vodstvo stigla Olimpija i to u 38. minuti (69:68), a ključni trenutak utakmice dogodio se minutu i pol prije kraja. Murić je tehničkom pogreškom utabao domaćinima put prema pobjedi, a Partizan ju je iskoristio sa šest poena u jednom napadu za nedostižnih 78:71.

Prvo ime Partizana bio je Mačvan s 21 poenom i sedam skokova, Milosavljević je pratio s 15 poena, a Milutinov s 14 uz 12 skokova. Marinović je bio najbolji pojedinac Olimpije s 14 poena i sedam asistencija, a Omić je prikupio 12 poena.