Borna Rupnik • četvrtak, 15.01.2015.

Ujedinjeni Arapski Emirati ubilježili su i drugu pobjedu na Azijskom kupu, zahvaljujući golu na samom početku susreta te autogolu, a potom im se pridružio i Iran.

Nakon slavlja nad Katarom u prvom kolu (4:1), Ujedinjeni Arapski Emirati svladali su i Bahrein, rezultatom 2:1 te tako osigurali plasman u četvrtfinale ovogodišnjeg izdanja Azijskog kupa, koji se igra u Australiji.

Za vodstvo je pogodio Al Hajeri nakon samo 14 sekundi utakmice, poslije izgubljene lopte bahreinskih nogometaša.

Bahrein je izjednačio u 26. minuti, kada je pogodio Okwunwanne, no u 73. minuti Husain je zatresao vlastitu mrežu i osigurao sva tri boda Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

S maksimalnih je šest bodova, i bez primljenog pogotka, četvrtfinale izborio i Iran, koji je svladao Katar 1:0. Jedini je strijelac bio Azmoun u 52. minuti te će se u trećem kolu Iran i UAE boriti za prvo mjesto, a Bahrein i Katar za prestiž.