Medveščak pokleknuo u produžetku, Kaspars Daugavins razveselio Moskovljane

Branimir Korać • četvrtak, 15.01.2015.

Hokejaši Medveščaka uzeli su bod u domaćem susretu protiv moskovskog Dinama nakon što su poraženi u produžetku s 4:3. Moskovljani su iskoristili situaciju s igračem više i pogotkom Kasparsa Daugavinsa stigli su do pobjede...

U dobroj i zanimljivoj utakmici Medveščak ipak nije uspio još jednom svladati moskovski Dinamo. Gosti su slavili rezultatom 4:3 u produžetku i to nakon što su došli do situacije s igračem više.

Medveščak se tijekom cijelog susreta odlično nosio s jakim gostima, dva puta je i vodio, međutim na kraju ipak nije izdržao i nakon nepotrebno zarađenog isključenja Pascala Pelletiera, Moskovljani su slavili.

Počelo je dobro za Medveščak koji je stigao do prednosti u devetoj minuti pogotkom Martina St. Pierrea koji je ugurao pak u mrežu nakon udarca Andrewa Hutchinsona.

Ipak, u samoj završnici prve trećine uspjeli su gosti napraviti preokret i to samo za 40 sekundi. Maksim Karpov i Jurij Babenko bili su strijelci i Dinamo je na odmor odnio prednost 2:1.

Međutim u drugoj trećini slijedi novi preokret, ovaj put u režiji Medveščaka. prvo je Hutchinson u 28. minuti iskoristio isključenje Nikolaja Žerdeva i poravnao da bi Ville Leino ubrzo doveo Medvjede do 3:2.

Neugodni Karpov ipak je uspio poravnati minutu i pol prije kraja druge trećine i s 3:3 se ušlo u zadnjih 20 minuta. Tamo pogodaka nije bilo, Calvin Heeter je s nekoliko dobrih reakcija održao Medvjede u utakmici i otišlo se u produžetak.

Nakon nešto više od minute igre Pelletier zarađuje isključenje i stavlja svoju momčad u tešku poziciju, a igrača više koristio nakon minute powerplaya Kaspars Daugavins i gosti odnose pobjedu.

Sljedeći protivnik Medveščaka bit će Soči za dva dana u Domu Sportova od 17:30.