Mark Popovic dvije sekunde prije kraja produžetka donio pobjedu Medveščaku

Branimir Korać • subota, 17.01.2015.

Hokejaši Medveščaka stigli su do pobjede protiv Sočija na svojem ledu u dramatičnoj utakmici koja je riješena dvije sekunde prije kraja produžetka pogotkom Marka Popovica...

Nakon poraza od Lokomotiv Jaroslavlja i moskovskog Dinama, Medveščak je očajnički trebao pobjedu protiv Sočija. Do nje je na kraju i došao, upisao je nova dva boda i to zahvaljujući pogotku Marka Popovica dvije sekunde prije kraja produžetka.

U trenucima kada se već činilo da će se pristupiti izvođenju kaznenih udaraca, posljednji udarac na gol Medvjeda ipak je prevario Andreja Gavrilova i domaćin je slavio.

Prvi su u vodstvo došli gosti koji su poveli u 16. minuti golom Andrea Peterssona s igračem više nakon isključenja Kurtisa McLeana, ali Medveščak je vrlo brzo izjednačio, niti 60 sekundi kasnije Edwin Hedberg poravnao je na 1:1.

U drugu trećinu bolje je ušao Medveščak koji je napravio preokret i golom Jamesa Wrighta poveo s 2:1, no Cory Emmerton poravnao je uoči zadnjih 20 minuta na 2:2.

U trećoj trećini trajala je opsada Sočijevog gola, međutim pak nije htio u mrežu. Otišlo se u produžetak gdje Medveščak ipak preko Popovica dolazi do vrijedne pobjede.

U sljedećem susretu Medveščak će ponovno biti domaćin i to u utorak od 19:30 sati protiv Atlanta.