Armstead i Booker prejaki za MZT, važna gostujuća pobjeda Krki

Branimir Korać • nedjelja, 18.01.2015.

Krka je na krilima Malcolma Armsteada i Christophera Bookera odnijela pobjedu s gostovanja u Skoplju. Momčad Aleksandra Džikića slavila je 72:60 i napravila još jedan korak prema 50-postotnom učinku...

Posljednji subotnji susret 18. kola ABA lige odigran je u Skoplju gdje je MZT ugostio momčad Krke. Obje momčadi tražile su pobjedu za hvatanje mjesta u sredini ljestvice, a na kraju je presudila individualna kvaliteta Krkinih Amerikanaca Malcolma Armsteada i Christophera Bookera.

U prvom poluvremenu domaćin je limitiran na samo 22 poena dok su Krkini Amerikanci ubacili njih 18 i odveli svoju momčad do prednosti 32:22 na poluvremenu.

U drugom dijelu domaćin se probudio, zaigrao bolje i uspio smanjiti na samo 55:54 te propustio nekoliko prilika za preuzimanje vodstva. Nakon toga ponovno na scenu stupaju Booker i Armstead koji rade novu seriju i Krka odnosi pobjedu.

Armstead je utakmicu završio s 26 poena (9/16) i šest asistencija, a Booker je dodao 20 poena (9/16) i 13 skokova. Po 12 poena kod MZT-a ubacili su Dixon (4/10) i Šehović (4/11) dok je Klaasen dodao deset poena (4/6) i 12 skokova od čega čak devet u napadu.