Jug protutnjao Banjicom, Mornar bez šanse na Savi

Davor Kovačević • četvrtak, 05.02.2015.

Postoje ozbiljne špekulacije da će se od sljedeće sezone Triglav liga reducirati na brojku od deset klubova, ali i da bi mogla dobiti i svoju Drugu ligu. Stoga je ta vijest bitnija onom društvu koje se bori za ostanak, a u kojem je splitski Jadran ostvario važnu pobjedu protiv Primorca. Ništa puno manje bitnija nije ni onom šampionskom jer se poredak Triglav lige boduje i za hrvatsko prvenstvo. Jug je iz Beograda i treći put ove sezone odnio sva tri boda, Mornar je ostao bez ikakve šanse kod raspoložene Mladosti, dok je Primorje pružilo (neugodno) iskustvo Zvezdinim juniorima.

Liga za prvaka

Partizan – Jug CO 5:12

Kada je u najavi novog beogradskog izazova Mile Smodlaka kazao da će to biti sasvim neki drugi u odnosu na onaj europski, pokazalo se da je bio u apsolutnom pravu. Fajtersku predbožićnu bitku zamijenili su efikasniji napadi, prije svega onaj dubrovački koji je već nakon prve četvrtine bio na jednakom broju pogodaka kao u cijeloj prosinačkoj utakmici.

Jednostavno su jugaši dolazili do golova kraj Partizanove obrane. Početna kontra Markovića, potom još jedna iz koje je proizašao realizirani peterac Janovića, pa onda još i Boškovićeva. Domaćini su u tim trenucima izgledali da do gola mogu samo nekom pukom srećom jer su gotovo svi njihovi napadi završavali na rukama dubrovačkih braniča.

Otišao je Jug do 6:1 do poluvremena, zadržao Partizan bez gola 16 minuta i bilo je jasno da je Beograđanima povratak u utakmicu nemoguć, pa čak i s redovnim beogradskim scenarijem kada je Jug ove sezone u pitanju – brutalityjem, koji je ovog puta na sreću izostao.

U još jednoj odličnoj predstavi dubrovačke momčadi najviše se istaknuo Bošković s tri gola, Janović je dvaput bio precizan, jednako kao i Fatović. Kod skromnih domaćina tek je Subotić bio dvostruki strijelac.

Mladost – Mornar BS 11:6

Sve ono dobro što je Mornar pokazao na Savi nestalo je s prvom četvrtinom. Iako oslabljena, bez dvojice važnih igrača (Bukić i D. Živković) i s neugodnim porazom iza sebe, Mladost je pokazala da nije odustala od ambicija za doigravanjem, pa tako eventualni kiks protiv Mornara i nije bila opcija.

Tek šest sekundi prije kraja Mladost je postigla svoj prvi pogodak na utakmici i poravnala rezultat, a kada se špina otvorila samo je nastavila puniti poroznu splitsku mrežu. Kada su Žapci na početku posljednje četvrtine zabili za 10:4, eventualni povratak Mornara i službeno više nije bio moguć, iako su Splićani nekako “preživljavali“ do 20. minute (4:7).

Briljirao je Pavić na golu domaće momčadi sa 16 obrana, a u napadu su stvari najefikasnije odrađivali Lončar s tri pogotka i Ivan Živković s dva. Ivan Domagoj Zović je s dva pogotka predvodio Mornar.

Primorje EB – Crvena zvezda 18:3

Crvena zvezda je potpisala kapitulaciju na Kantridi i prije prvog plivanja za loptu. U Rijeku su poslali svoju juniorsku momčad, čak i bez prvog trenera, a to nije pretjerano uzbudilo Bankare koji nisu imali previše milosti prema Zvezdinom vrtiću.

Iako Riječane za tri dana očekuje prvi veliki ovosezonski derbi s Jugom, povratnik Asić na klupu Primorja držao je svoje glavne vedete veći dio utakmice, a koje su već do poluvremena ostvarile 10:0 primivši prvi pogodak u 18. minuti utakmice. Sukno je dodatno napumpao svoju statistiku i etiketu prvog strijelca Lige s novih sedam pogodaka.

Radnički – Jadran HN 5:4

Pravi mali rat vodio se u kragujevačkom Parku gdje su pogoci dolazili na kapaljku. Radnički se u 28. minuti prvi put odvojio na +2 (4:2), a Jadran je s dva brza gola u posljednju minutu ušao s egalom. Ipak, 23 sekunde prije kraja Vuksanović je u situaciji s igračem više Radničkom osigurao važna tri boda.

Devet golova na utakmici potpisala su tek četiri strijelca. Vuksanović, koji je postigao pobjedonosni pogodak, je završio s tri gola, Ćuk je dodao dva, dok je glavnu riječ kod Novljana vodio Sarić s tri pogotka.

Liga za ostanak

Jadran Split – Primorac 12:6

Nije splitski Jadran ove sezone previše puta proživljavao luksuz pobjeda, a sada je ostvario već treću u nizu i dodatno zakomplicirao tešku borbu za prva dva mjesta koja će po svemu sudeći sigurno garantirati sigurno sudjelovanje i sljedeće sezone u Triglav ligi.

Jadran nije ni u jednom trenutku doveo svoju pobjedu pod znak pitanja što je bilo i jasno nakon početnih 6:0. Vranješ, Franičević, Milardović, Lisica i Brlečić postigli su po dva pogotka za Jadran, dok je Saveljić za goste bio precizan tri puta.

Budva – Medveščak 16:11

Medveščak je u Budvi nestao za samo jednu četvrtinu. Iako je početno vodstvo Budve Medvešak preokrenuo u svoju koristi (4:3), Budvani su u svega sljedećih sedam minuta postigli šest golova i mirno otplivali prema pobjedi.

Najveće zasluge tomu ima dvojac Murišić-Konatar koji je isporučio čak 11 golova. Murišić šest, potonji pet, dok su Medvjede predvodili Jovanović i Konatar s po tri gola.

Branik – Vojvodina 6:17

Relativno dobar dojam kojeg su ostavili u posljednjih nekoliko utakmica s obzirom na ukupne rezultate, vaterpolisti Branika su ponovno uništili. Iako spada u red slabijih sastava Lige, Vojvodina je u Mariboru bila neki drugi svijet za domaćine, povela s 9:0, pa imala i 15:2 što će sve reći o ovoj utakmici u kojoj pet pogodaka postigao Vasić, a Kadivec tri za Branik.