Branimir Korać • subota, 07.02.2015.

Vrlo sadržajna večer u NBA ligi donijela je 12 dvoboja među kojima i onaj između momčadi s najboljim omjerom u ligi. Hawksi su preuzeli vrh lige pobjedom protiv Warriorsa...

Hawksima dvoboj najboljih momčadi lige

Atlanta Hawksi stigli su na vrh NBA lige pobjedom protiv Golden State Warriorsa 124:116. Fantastični Hawksi odigrali su jednako takvu utakmicu, šuterski su bili raspoloženiji i visoko slavili iako su bili podređeni u skoku i imali 13 skokova manje. Zato ih je odlično služio šut za tricu koji je bio na 56 posto (15/27).

Jeff Teague odlično je dirigirao napadom Atlante, osim toga usporio je Stephena Curryja kojem nije dopuštao lagane šuteve i još jednom je pokazao da je napredovao u obrani.

U drugom poluvremenu Hawksi su uspjeli stvoriti prednost nakon trica Korvera i Scotta, Teague je dodao dva slobodna bacanja i domaćin je otišao na 114:103 tri minute prije kraja susreta te riješio pitanje pobjednika.

"Mislim da smo igrali više momčadski nego oni. Bolje smo dijelili loptu, imali bolji protok lopte i to nam je donijelo pobjedu", rekao je Dennis Schroder.

Pobjednika su predvodili Teague s 23 poena (5/15) i sedam asistencija, Paul Milsapp dodao je 21 poen (6/10), a Al Horford 12 poena (4/10), 14 skokova i šest asistencija. Kod Warriorsa Klay Thompson ubacio je 29 poena (11/20) uz pet asistencija, Stephen Curry 26 poena (8/19) uz devet asistencija dok je Draymond Green dodao 12 poena (6/14) i 20 skokova.

Raptorsi preokretom do pobjede protiv Clippersa

Los Angeles Clippersi odlično su otvorili gostovanje kod Toronta, imali i 20 poena prednosti u prvoj četvrtini, a onda stali. Sve se okrenuli nakon što su starteri otišli na klupu i Toronto je preokrenuo rezultat te kasnije imao potpunu kontrolu.

Doc Rivers je po prvi puta otkako je na klupi Clippersa upisao tri poraza u nizu, a nakon susreta imao je dosta toga za prigovoriti svojim igračima. U nedjelju ih očekuje povratak u Oklahomu gdje su prošle sezone bolno poraženi u petoj utakmici doigravanja Zapada i neki igrači glavom su bili već sada u tom susretu.

"Sviđa mi se kako smo odgovorili na njihovu igru. Sviđa mi se naša borbenost i obrambeni pristup protiv jedne od napadački najboljih momčadi lige. Nije bilo jednostavno, ali smo ih znali isključiti", rekao je Dwane Casey.

DeMar DeRozan predvodio je Raptorse s 24 poena (6/16), devet skokova i osam asistencija, a Kyle Lowry dodao je 21 poen (6/9). Kod Clippersa Blake Griffin upisao je 26 poena (9/15), devet asistencija i šest skokova, Chris Paul 22 poena (8/16), devet asistencija i šest skokova, a Jamal Crawford 20 poena (4/13).

Rocketsi svladali Buckse uz 15 trica i 32 asistencije

Milwaukee Bucksi nisu pronašli rješenje za Jamesa Hardena. I kada su ga udvajali, Harden je pronalazio otvorene suigrača, a kada bi ga ostavili jedan na jedan, to je lako kažnjavao.

Rocketsi su na kraju slavili, dobili su važan doprinos i Josha Smitha te su upisali šestu pobjedu u zadnjih sedam utakmica. Bucksima nije pomogla niti utakmica karijere Giannisa Antetokounmpoa.

"Napravili smo sve što smo mogli, udvajali smo Hardena, stavljali ga u teške pozicije, ali bio je strpljiv i znao je što treba napraviti. On je jedan od najboljih igrača svijeta", komplimentirao je Hardenu Jason Kidd.

Harden je ubacio 33 poena (9/14) uz pet asistencija, Trevor Ariza 24 poena (9/21, trica 6/10) uz šest skokova, a Josh Smith 14 poena (5/8) uz deset skokova i osam asistencija. Kod Bucksa Giannis Antetokounmpo bio je na 27 poena (11/16) i 15 skokova, po 13 poena upisali su Jorge Gutierrez (5/5) i Jared Bayless (6/10, sedam skokova) dok je Brandon Knight dodao 12 poena (5/14), 11 asistencija i pet ukradenih lopti.

Spursi svladali Heat u reprizi finala

Spursi su očekivano bili bolji od Miamija u njihovom prvom međusobnom dvoboju nakon finala NBA lige. Presudila je završnica prve četvrtine kada je San Antonio otišao na dvoznamenkastu prednost i nakon toga se Heat svega nekoliko puta spustio na minus devet i bliže nije došao.

Domaćin je potpuno kontrolirao utakmicu i zasluženo slavio. Gregg Popovich stigao je na jednu pobjedu od tisućite u karijeri koju bi mogao proslaviti u nedjelju u Torontu.

"U svakom napadu napravili su ono najispravnije što su mogli, 90 posto napada im je bilo logično. Dobivali su otvorene šuteve, bili su agresivni i nikada nisi mogao pogoditi što će napraviti", rekao je Chris Bosh

Kawhi Leonard ubilježio je 24 poena (8/15, trica 5/10), Tony Parker 21 poen (9/12), a Tim Duncan deset poena (5/8) uz 12 skokova. Kod gostiju Tyler Johnson ubacio je 18 poena (7/10), a Luol Deng 17 poena (6/13) i šest skokova.

Sjajan dvoboj u Oklahomi, prekinuta serija Cavsa

Jarrett Jack važnom tricom i s dva slobodna bacanja u završnici odveo je Netse do pobjede protiv Knicksa. U tijesnom dvoboju Netsi su slavili s 92:88 iako su tijekom susreta imali i gotovo 20 poena prednosti. Bojan Bogdanović za 31 minutu upisao je osam poena (2/4 za dva, 0/2 za tri) uz dva skoka, a Brook Lopez predvodio je strijelce Netsa s 22 poena (11/18), devet skokova i šest blokada. Kod Knicksa Carmelo Anthony ubacio je 21 poen (6/23) uz sedam skokova.

Serija od 12 uzastopnih pobjeda Cleveland Cavaliersa prekinuta je u Indianapolisu. U drugom poluvremenu stao je šut Cavsa, u tom razdoblju šutirali su ispod 40 posto i Pacersi su to iskoristili te na kraju upisali jednu od najvećih pobjeda ove sezone. Damjan Rudež za osam minuta ubacio je šest poena (2/3 trica), 26 poena upisao je CJ Miles (8/16) dok je David West dodao 20 poena (9/15) i 13 skokova. Kod poraženih Kyrie Irving ubilježio je 29 poena (13/26) i pet asistencija, a LeBron James 25 poena (10/21) i šest skokova.

Nakon otpuštanja s klupe Jacquea Vaughna, Orlando je svladao Lakerse u produžetku sa 103:97. Lakersi nisu znali sačuvati prednost koju su imali tijekom većeg dijela susreta, presudila im je crna rupa tijekom posljednje četvrtine kada je Magic napravio 16:0 i preuzeo stvari u svoje ruke. Tobias Harris ubacio je 34 poena (14/18) uz sedam skokova, a Nikola Vučević 25 poena (11/21) uz 13 skokova. Kod Lakersa Ryan Kelly ubilježio je 20 poena (6/14, trica 5/6) i pet skokova.

Boston Celticsi umalo su ispustili pobjedu protiv Philadelphije iako su vodili i s više od 20 poena razlike. Dopustili su Sixersima da se približe na samo tri poena zaostatka, ali gosti ipak nisu imali snage za preokret. Jared Sullinger imao je odličnu večer s 22 poena (9/18), osam skokova i sedam dodavanja, a kod poraženih Luc Richard Mbah a Moute dodao je 18 poena (7/14). Treba istaknuti i debitanta Tima Fraziera koji je s klupe upisao 11 asistencija.

Jusuf Nurkić uhvatio je 13 skokova protiv Andrea Drummonda, ali iz igre je šutirao 1/10 i njegovi Nuggetsi su poraženi. Detroit je tako uzvratio Denveru za poraz u prvom njihovom susretu, a briljirali su DJ Augustin s 22 poena (6/10) i 11 asistencija te Greg Monroe s 21 poenom (7/13) i 21 skokom.

Potpuno neočekivano Memphis je ispustio pobjedu u Minneapolisu gdje je na ulasku u zadnju minutu vodio 89:83, činilo se da ide prema pobjedi, ali onda su Wiggins i Rubio napravio 7:0 i donijeli pobjedu Wolvesima. Osim važne trice i slobodnih bacanja, Rubio je i prekinuo posljednja dva napada Memphisa i zaslužio je epitet čovjeka odluke. Wiggins je na kraju bio na 18 poena (6/11) i šest skokova, a Rubio na 17 poena (6/12) te po pet skokova i asistencija.

Sjajna utakmica u Oklahomi otišla je na stranu Pelicansa koji su slavili 116:113 tricom Anthonyja Davisa sa sirenom. Davisova prva trica sezone zaokružila je njegovu sjajnu partiju i zasjenila Russella Westbrooka koji je također bio izvrstan i upravo je on 1.2 sekunde prije kraja ubacio sva tri slobodna bacanja za 113:113. Zvijezda Pelicansa završila je susret s 41 poenom (15/23) i deset skokova, a veliku pomoć pružao je Tyreke Evans s 22 poena (8/17), 16 asistencija i deset skokova. Westbrook je upisao 48 poena (15/28), 11 asistencija i devet skokova dok je Kevin Durant dodao 27 poena (9/26).

Marcus Morris ovaj put je zasjenio blizanca Markieffa i odveo Sunse do pobjede protiv Jazzera. Obično najveću pomoć s klupe pruža Isaiah Thomas, no ovaj put to je učinio Morris s 34 poena (11/17, trica 5/7) i 12 skokova.