Igokea otvorila Partizanu vrata doigravanja, Szolnoki bolji od Mege

Branimir Korać • nedjelja, 08.02.2015.

U još dva subotnja susreta 21. kola ABA lige, uspješniji su bili domaćini. Pobjede su ostvarili Szolnoki i Igokea, a poraz u Laktašima Union Olimpiju je posve udaljio od doigravanja...

Szolnoki je stigao do desete ovosezonske pobjede svladavši na svom parketu Mega Leks s 88:77 u dobroj utakmici i kojoj je u posljednjoj četvrtini uspio zaustaviti goste i odjuriti do pobjede.

Još u 36. minuti bilo je sve otvoreno, na semaforu je stajalo 73:73, a onda je domaćin do kraja susreta napravio 15:4 i odnio pobjedu.

David Vojvoda s 20 poena (8/20) te Lazeric Jones s 18 poena (7/13) i deset asistencija predvodili su domaćina, a kod gostiju Nikola Jokić bio je nezaustavljiv s 27 poena (11/18) i 15 skokova.

Union Olimpija upisala je poraz na gostovanju kod Igokee i praktički se oprostila od doigravanja. Ljubljančani su poraženi 83:77 i nisu imali nikakvo rješenje za raspoloženog Bradyja Heslipa koji je ubacio 32 poena (8/17, trica 6/12).

Iako je Heslip briljirao, Olimpiju su dotukli ubačaji Katnića i Čakarevića u završnici i na to više nisu imali odgovora.

Kod poraženih Klemen Prepelič bio je najbolji s 24 poena (6/12) i sedam skokova, a Paolo Marinelli za 12 minuta ubacio je tri poena (1/3 za tri).