Partizan u posljednjoj četvrtini dotukao Levski, Metalcu nova dramatična završnica

Davor Kovačević • utorak, 10.02.2015.

21. kolo ABA lige pobjedom je zaključio Partizan koji je u posljednjih deset minuta stigao do uvjerljive pobjede nad Levskim te Metalac koji je iz nove domaće drame proizašao kao pobjednik.

Partizan – Levski 94:66

Najlošija momčad ABA lige s ojačanim će rosterom u ostatku sezone pokušati okončati veliki niz poraza. S Videnovim, Huntom i Evdimovim (potonji nije igrao protiv Partizana) dobili su na potrebnoj širini, ali taj se problem svejedno ponovno ukazao u Beogradu gdje su potpuno pali u posljednjih deset minuta i umjesto podnošljivog poraza upisali još jedan iz domene teških.

Levski je čak i vodio s 22:16 pred istek prve četvrtine i solidno parirao Partizanu veći dio utakmice. Nakon 30 minuta Levski je bio na sasvim solidnih -8 (58:66), no do kraja je zabio svega osam poena, primio 26 i na koncu uništio dobar dojam kojeg je ostavio nakon tri četvrtine, iako je zabio 13 trica iz 25 pokušaja.

”Igrali smo izuzetno dobro u prve tri četvrtine u ovom fenomenalnom ambijentu. Šteta što nemamo dobru rotaciju. Krajnji ishod je zaslužen. Mislim da smo hrabro igrali, a da smo imali malo više sreće i svježine, mislim da je rezultat mogao biti manji”, izjavio je Konstantin Papazov, trener Levskog, po završetku utakmice za službenu stranicu natjecanja.

Partizan je do osme pobjede u nizu kojom i dalje puše za vratom Cedeviti, ali i Budućnosti, predvodio Murič s 15 poena, Marinković je dodao 13, a Pavlović i Milutinov po 12. Kod Levskog se u svom debiju u ABA ligi odmah iskazao Videnov s 25 poena, Pavel Ivanov je ubacio 14, a Anguelov 13.

Metalac – MZT 69:67

Prava drama odvijala se u Valjevu gdje je Metalac prekinuo niz od dva uzastopna domaća poraza. Triler završnice već su gotovo postale trademark Metalčevih domaćih utakmica, pa tako nova nije izostala ni ovog puta.

Sav rezime utakmice da se opisati u posljednjih 60 sekundi u koje je Metalac ušao sa 66:62. Nije Metalac iskoristio dva napada i dvije trice za rješenje utakmice, pa je Sinovec s druge strane smanjio na -2. Jevtović je pogodio samo jedno slobodno bacanje za +3 Metalca, a onda je Lučić pogodio tešku tricu 15-ak sekundi prije kraja. Nakon time-outa Protić je uzeo stvar u svoje ruke, sačekao posljednjih pet sekundi za realizaciju i pogodio za pobjedu.

”Velika pobjeda za nas s obzirom da smo igrali bez Majstorovića i Radulovića. Iako smo bili jako oslabljeni pod košem, što se vidjelo po skokovima gdje je Samardžiski apsolutno dominirao, skupili smo se, pomagali jedni drugima i to nam se vratilo na najslađi način - pobjedom u posljednjoj sekundi”, rekao je valjevački junak Nemanja Protić.

Upravo je Protić i bio prvo ime Metalca s 21 poenom, a samo je još Jevtović kod domaćina bio dvocifren s deset poena. Kod MZT-a su se istaknuli Samardžiski s 20 poena te Sinovec sa 17.