Branimir Korać • utorak, 10.02.2015.

Jubilarna 1000. pobjeda Gregga Popovicha stigla je u Indianapolisu, a donio mu je Marco Belinelli. U utakmici večeri Clippersi su slavili u Dallasu gdje je domaćin u samo četiri minute ostao bez dva važna igrača...

Mavericksi ostali bez Chandlera i Ellisa u porazu od Clippersa

Poraz kao poraz, ništa dramatično niti alarmantno, ali Maverickse više brine činjenica da su ostali u prve četiri minute susreta bez dvojice važnih članova udarne petorke.

Prvo je već nakon 39 sekundi igru napustio Tyson Chandler zbog uganuća nožnog zgloba, a da stvar bude još gora u četvrtoj minuti u svlačionicu je otišao i Monta Ellis zbog ozljede lijevog kuka.

Clippersi su doputovali bez operiranog Blakea Griffina, međutim ovi rani šokovi za Maverickse dali su vjetar u leđa Clippersima koji su iskoristili te probleme i uz dominantnog DeAndrea Jordana i njegovu drugu ovosezonsku 20+20 utakmicu stigli do glatke pobjede.

Dobra vijest za Clipperse bio je i povratak JJ Redicka koji je pomogao na putu do pobjede. "Sama činjenica da je JJ započeo utakmicu, podignula nas je u odnosu na susret u Oklahomi. Međutim bila je ovo momčadska pobjeda, sve linije funkcionirale su odlično", kaže Doc Rivers.

Chris Paul bio je najefikasniji s 25 poena (7/15), 13 asistencija i šest skokova, a po 22 poena dodali su DeAndre Jordan (8/12, 27 skokova) i Jamal Crawford (9/24). Kod poraženih zabljesnuo je Charlie Villanueva s 26 poena (9/13, trica 5/7) i pet skokova, Dirk Nowitzki ubacio je 18 poena (7/11) uz sedam skokova, a Chandler Parsons 16 poena (5/15) uz 12 skokova.

Gregg Popovich stigao do 1000. pobjede

San Antonio Spursi bili su na rubu poraza u Indianapolisu i činilo se da će Gregg Popovich još pričekati na svoju 1000. pobjedu. Na početku posljednje četvrtine zaostajali su 14 poena, a samo dva puta otkako je Popovich preuzeo klupu uspjeli su slaviti nakon takvog zaostatka uoči završnice. Ovo im je bio treći put i prvi nakon 2010. godine.

Pobjedu Spursima donio je Marco Belinelli ubačajem 2.1 sekundu prije kraja susreta čime su gosti poveli 95:93, George Hill pokušao je sa sirenom ubaciti tricu za preokret, ali nije uspio.

"Dugo sam u ligi i imao sam dobre igrače, to je formula ovog ostvarenja. Teško je doći do dobrih igrača, ali ja sam imao sreću. A i korisno je dugo biti u ligi", kaže Popovich.

U ovoj pobjedi Tony Parker ubacio je 19 poena (7/17) uz šest dodavanja, Tim Duncan 15 poena (7/13) uz osam skokova i pet blokada. Rodney Stuckey na drugoj strani ubilježio je 18 poena (7/13), CJ Miles 13 poena (5/14), David West deset poena (3/10) uz 18 skokova i sedam asistencija, a Damjan Rudež je za 12 minuta ostao bez poena uz sva tri promašaja za tricu.

Warriorsi teže od očekivanja do pobjede u Philadelphiji

Golden State Warriorsi nisu imali dobar šuterski dan i Philadelphia je to iskoristila da bi upisala podnošljiv poraz. Ovo je 41. pobjeda Golden Statea u sezoni i s omjerom 41-9 imaju najboljih 50 utakmica u povijesti franšize. Da bi stigli do klupskog rekorda, moraju slaviti u još 19 utakmica što nije neostvarivo.

U ovom susretu dugo su se pokušavali odvojiti i u tome su uspjeli sredinom posljednje četvrtine kada su došli na 18 razlike. Domaćin je uspio u završnici smanjiti, ali nije zaprijetio velikim preokretom.

"Ponosan sam na dečke što su uspjeli izvući pobjedu. Nije bilo lijepo, nije bilo puno dobrih stvari, ali smo uz nekoliko vrhunskih individualnih poteza stigli do pobjede. Nema nikakve dvojbe da trebamo puno bolje, posljednjih nekoliko utakmica dosta smo se mučili", rekao je Steve Kerr.

Stephen Curry završio je utakmicu s 20 poena (7/20) i šest asistencija, a Leandro Barbosa dodao je 16 poena (5/7) i šest skokova. Kod poraženih Robert Covington ubacio je 21 poen (7/15) uz osam skokova, a Luc Richard Mbah a Moute dodao je 13 poena (5/13) i devet skokova.

Durant i Westbrook zatrpali koš Nuggetsa

Denver Nuggetsi unatoč 114 ubačenih poena, nisu imali šanse protiv Thundera. Oklahoma je slavila sa 124:114 u susretu u kojem je već na kraju prve četvrtine imala 20 poena prednosti i tijekom gotovo cijelog susreta bila u dvoznamenkastom vodstvu.

40 poena (13/19, 7/12 trica) Kevina Duranta, još jedan kvalitetan nastup novaka Mitcha McGaryja (17 poena, 6/12, deset skokova), stvari su koje su presudile u ovom susretu. Oklahoma očajnički treba još jednog igrača u rotaciji koji može značajno pomoći, a čini se da ga dobiva u McGaryju.

"Mogu živjeti s ovim porazom. Moji igrači su dali sve od sebe, na drugoj strani bio je pretežak protivnik s igračima koje teško možemo braniti", priznao je Brian Shaw.

Kod Thundera treba istaknuti i Russella Westbrooka s 26 poena (8/14) i devet asistencija dok su se kod domaćina istaknuli Wilson Chandler s 23 poena (9/15), s po 22 Kenneth Faried (8/14, deset skokova) i Ty Lawson (8/12, devet asistencija) te Jusuf Nurkić sa 16 poena (6/10) i 14 skokova.

Bogdanovićevih 13 poena u porazu Netsa

Washington Wizardsi rutinski su odradili posao protiv Orlanda i glatko slavili 96:80. John Wall ostao je samo poen udaljen od triple-doublea uz devet poena te po deset skokova i dodavanja i prvi je igrač Wizardsa još od Roda Stricklanda 1999. godine kojem su poeni nedostajali da bi kompletirao učinak. Zato su poene dodali Rasual Butler (15, 4/14), Nene Hilario (14, 6/10) i Marcin Gortat (14, 5/6, 14 skokova). Kod Magica Evan Fournier ubacio je 18 poena (7/14), a Nikola Vučević 14 poena (6/10) uz osam skokova.

Miami Heat gubio je 14 razlike u prvoj četvrtini protiv New Yorka, ali nakon toga situacija na parketu potpuno se promijenila i na kraju su Knicksi bili na rubu minus 20. Još jedna odlična utakmica je iza Chrisa Bosha koji je vodio Heat s 32 poena (12/23) i šest dodavanja, a na drugoj strani Carmelo Anthony ubacio je 26 poena (9/20).

Do pobjede uz preokret stigli su i Bucksi koji su zaostajali 17 poena za Netsima, ali na kraju su bili bolji sa 103:97. Presudio je bolji ulazak domaćina u drugo poluvrijeme kada su Netsi zaredali s pogreškama, izgubili osam lopti u trećoj četvrtini i Milwaukee je preokrenuo rezultat. Bojan Bogdanović za 28 minuta ubacio je 13 poena (3/4 za dva, 1/5 za tri) uz šest skokova, a Jarrett Jack bio je najbolji kod Netsa s 26 poena (10/15) i osam dodavanja. Kod pobjednika Jared Dudley ubacio je 18 poena (7/10, trica 5/5).

Nakon velikih problema s izostancima, Timberwolvesi su se kompletirali i izgledaju puno bolje. Međutim nisu uspjeli svladati sjajnu Atlantu koja je pružila još jednu odličnu napadačku utakmicu i odnijela pobjedu. Posebno raspoloženi bili su Al Horford s 28 poena (11/18) i osam skokova te DeMarre Carroll s 26 poena (9/13) dok je kod poraženih Kevin Martin ubacio 21 poen (7/13) uz pet skokova.

Bez Anthonyja Davisa i Ryana Andersona Pelicansi su poraženi na svom parketu od Jazzera. Domaćinu nije pomogao niti šut za tricu 13/22, a najbolji kod pobjednika bio je Gordon Hayward s 32 poena (10/22), osam asistencija i sedam skokova. Eric Gordon bio je šuterski raspoložen i ubacio je 31 poen uz tricu 7/8.