Davor Kovačević • srijeda, 11.03.2015.

Damjan Rudež i Bojan Bogdanović odigrali su kvalitetne utakmice za svoje klubove. I dok Netsima nije pomoglo, Pacersima jest. Cleveland je u Teksasu razbio Dallas, a Spursi polako pronalaze svoj ritam.

Rudežu 17 poena, Bogdanoviću 12

Jedan poen kratak do izjednačavanja učinka karijere u NBA ligi ostao je Damjan Rudež u uvjerljivoj pobjedi njegove Indiane nad Orlandom sa 118:86, u čemu je kumovala posebno posljednja četvrtina koju su Pacersi dobili s +16.

Rudež je obilno iskoristio što je dobio priliku u startnoj petorci i bio drugi strijelac svoje momčadi sa 17 poena uz pet trica iz sedam pokušaja. Inspiracije nije nedostajalo ni Sutckeyju koji je s 34 poena predvodio domaćine. Kod Orlanda istaknuo se tek Harris s 22 poena.

“Ne znam je li ovo njegova najbolja utakmica u karijeri, al i sigurno je blizu“, pohvalio je Stuckeyja trener Indiane Vogel.

Sve više od zone doigravanja udaljavaju se Brooklyn Netsi. Novi, četvrit poraz u nizu na domaćem parketu doživjeli su od New Orleansa s 91:111. Iako su krenuli odlično u utakmicu i poveli s 25:11, Netsi su već do kraja poluvremena bili na -9 (46:55), a skroz potonuli u trećoj četvrtini kada su Pelicansi otišli preko 20.

Uravnotežena je bila cijela petorka New Orleansa, a najviše je poena zabio Pondexter, njih 17, jednako kao i Ajinca s klupe. Jack i Lopez predvodili su Brooklyn s po 15 poena, a Bojan Bogdanović je uz šut iz igre 5/7 ostvario 12 poena.

Cavsi zamrznuli Dallas na -33, Spusrima šesta pobjeda u nizu

Odličnu utakmicu u Dallasu odigrali su Cleveland Cavaliersi. S najvećim obolom startne petorke koja je proizvela 108 od ukupno 127 Clevelandovih koševa. Samo prvih 13-14 minuta Dallas je bio ravnopravan protivnik, a onda je uslijedio šou ekipe iz Ohija kojim je ostavila indisponirane Maverickse na -33 (127:94).

“Najbolja je stvar što smo večeras odigrali svih 48 minuta. Sviđa mi se kada je ovakav pristup, dodavali smo sve, svi su bili unutra“, rekao je LeBron James, prvo ime Cavsa s 27 poena. Slijedio ga je Love s 21 poenom i 14 skokova, Irving je ubacio 22, a Smith 21. Kod Dallasa su najefikasniji bili Parsons s 18 poena i Ellis sa 17.

U svoj poznati ritam polako ulaze San Antonio Spursi koji su protiv Toronta stigli i do šeste pobjede zaredom. Već do poluvremena Spursi su odradili glavninu posla, imali i preko 20 koševa viška, no Raptorsi su završne minute učinili zanimljivim kada su se približili na 94:100, ali na tome su i ostali.

U pobjedu Spursa 117:107 Leonard je ugradio 24 poena i 11 skokova, Parker je dodao 23 i devet asistencija, Green 19. Za Raptorse je glavnu riječ vodio Lowry ubacivši 32 poena, DeRozan je ubacio 21, a Johnson je ostvario 16 poena i 14 skokova.

Lakersi su u Staples centru protiv Detroita prekinuli niz od pet uzastopnih poraza. Gotovo cijelu utakmicu rezultat su kontrolirali Lakersi, ali Pistonsi su konstantno puhali za vratom, ali i bez veće mogućnosti da ugroze pobjedu domaćina koji je slavio s 93:85. Hill je sa 16 poena bio najbolji pojedinac Lakersa, dok je kod domaćina ta titula pripala Monroeu s 24 poena , a treba istaknuti i Drummondovih 14 poena i 21 skok.

Do treće pojbede zaredom, šeste u posljednjih sedam utakmica stigla je Utah na svom parketu svladavši New York Knickse s 87:82. Odličnu je utakmicu za domaćine odigrao Favors ubacivši 29 poena i prikupivši 12 skokova, dok su Knickse predvodili Šved s 21 poenom i deset skokova te Bargnani s 20 poena.