Branimir Korać • subota, 14.03.2015.

Atlanta Hawksi uspjeli su izvući pobjedu na teškom gostovanju kod Phoenixa preokretom u posljednjoj četvrtini, a do pobjede ipak nisu došli Warriorsi koji su odmarali najbolje igrače na gostovanju u Denveru...

Hawksi vanjskim šutom slomili Sunse

Tricaška serija Hawksa u zadnjih šest minuta slomila je otpor Sunsa i odvela Atlantu do pobjede. Pet trica u tom razdoblju u kombinaciji s odličnom obranom pomogli su gostima da dođu do pobjede.

Pune tri četvrtine Hawksi nisu briljirali i činilo se da idu u poraz, međutim u zadnjih 12 minuta prvenstveno u obrani podigli su igru na višu razinu. Domaćin je u tom razdoblju izgubio sedam lopti, šutirao za tricu 0/5 i nije mogao završiti utakmicu.

"Kada postaneš umoran i nisi koncentriran, onda niti ne vidiš gdje su ti suigrači - to nas je dovelo do velikog broja pogrešaka. Oni su bili puno aktivniji, vrebali su naše pogreške i kažnjavali nas kroz pick and roll.Nismo imali dovoljno energije u zadnjoj četvrtini da bi se nosili s njima", rekao je Jeff Hornacek.

U pobjedničkom sastavu Paul Millsap ubacio je 23 poena (10/18) uz devet skokova, a Kyle Korver dodao je 14 poena (5/8). Kod Sunsa Markieff Morris bio je na 22 poena (9/18), sedam skokova i pet osvojenih lopti dok je Eric Bledsoe dodao 21 poen (7/12) i šest asistencija.

Clippersi teško stradali u Dallasu

Dallas je nastavio varirati od briljantnog do slabog, a sada je na redu bilo vrhunsko izdanje. U svojoj dvorani ugostio je Los Angeles Clipperse i nanio im težak poraz 129:99.

Odličnu utakmicu odradila je klupa Dallasa koja je igrala ključnu ulogu u stvaranju razlike. Domaćin je šuterski bio u vrhunskom izdanju, iz igre je šutirao 61 posto dok je za tricu imao šut 16/28.

"Ovo je bilo ružno, moramo progutati ovaj poraz. Nek im bude ova pobjeda", rekao je Chris Paul nakon susreta.

Chandler Parson predvodio je Dallas s 22 poena (8/12, trica 5/6) i pet skokova, Charlie Villanueva dodao je 19 poena (8/15) i pet skokova, a Tyson Chandler 14 poena (6/7) i 12 skokova. Kod Clippersa JJ Redick ubilježio je 17 poena (6/14), a DeAndre Jordan 16 poena (7/9) i 18 skokova.

Nuggetsi nakon Hawksa svladati i Warriorse

Denver Nuggetsi neće vidjeti doigravanje i sezonu će završiti s omjerom ispod 50 posto, ali su uspjeli u dvije utakmice u nizu svladati najbolju momčad Istoka pa najbolju momčad Zapada.

Warriorsi su odmarali Stephena Curryja, Klaya Thompsona i Andrea Iguodalu, Marreese Speights je bio suspendiran i s rezervnom postavom nisu mogli do pobjede u Coloradu.

"Sve u svemu, pokazali smo veliku želju, no na kraju smo ipak ostali bez snage. Osjetio sam da Steph i Klay trebaju doći do daha i dogovorili smo odmor", priznao je Steve Kerr.

Nuggetse su u ovoj pobjedi predvodili s po 24 poena Kenneth Faried (10/17, 17 skokova) i Danilo Gallinari (7/16, sedam skokova) dok je Randy Foye dodao 20 poena (6/12) i osam asistencija. Kod Warriorsa Justin Holiday ubacio je 25 poena (9/16, trica 5/7), a James Michael McAdoo 16 poena (6/10) i pet skokova.

Hornetsi preokretom svladali Bullse

Charlotte Hornetsi uspjeli su se izvući iz teške situacije i otići do pobjede u susretu protiv Chicago Bullsa. Iako su zaostajali dobar dio utakmice, uspjeli su na odmoru promijeniti stvari u igri i napraviti preokret.

Na poluvremenu je Chicago vodio 60:52, ali u drugom dijelu odigrao je vrlo loše, šutirao iz igre samo 26 posto i taj period izgubio s 49:31 te otišao u konačnici u poraz.

U prvoj četvrtini Bullsi su imali tricu 7/8, pobjegli na gotovo 20 razlike i nisu to zadržali. "Kada uđete u utakmicu tako vrući i brzo dođete do visoke prednosti, to je dvosjekli mač. Brzo pomislite imam 20 razlike i pobjedu u rukama, no to je pogrešno", tvrdi Pau Gasol.

Domaćina su u preokretu predvodili Gerald Henderson s 20 poena (5/13) i sedam skokova, Mo Williams s 18 poena (6/15) i pet skokova te Bismack Biyombo s deset poena (2/4) i deset skokova. Kod Chicaga Aaron Brooks ubacio je 24 poena (9/17), a Pau Gasol 18 (7/15) uz osam skokova.

Novi triple-double Westbrooka, sjajna večer Cousinsa

Pistonsi nisu imali nikakvo rješenje protiv napada Blazersa i sigurno su plovili prema devetom porazu u nizu. Portland je pokazao da je prejak za Detroit i na kraju je zasluženo i očekivano slavio. Raspoložen je bio Damian Lillard s 28 poena (9/12, trica 5/7) i devet asistencija, a LaMarcus Aldridge dodao je 22 poena (9/16) i sedam skokova. Kod Pistonsa Greg Monroe ubacio je 19 poena (7/13), Andre Drummond 16 (8/17) uz 17 skokova, a Reggie Jackson 11 (5/13) uz deset asistencija.

Philadelphia je zaostajala 18 poena za Kingsima, nije imala nikakvu protuigru za DeMarcusa Cousinsa, a onda je započeo preokret. Uspjela je do kraja susreta okrenuti rezultat na svoju stranu te upisati pobjedu 114:107. Robert Covington predvodio ju je s 24 poena (8/17, trica 6/12), a Nerlens Noel dodao je 16 poena (7/13) i 12 skokova. Kod poraženih nedodirljiv je bio DeMarcus Cousins s 39 poena (12724) i 24 skoka dok je Rudy Gay dodao 24 poena (7/17).

Boston je praktički tijekom cijelog susreta protiv Orlanda bio u rezultatskom zaostatku, ali ipak je uspio u završnici reagirati i preokrenuti rezultat. Orlando nije imao pravo rješenje u završnici i dozvolio je domaćinu preokret. Predvodili su ga Evan Turner s 30 poena (12/20) i pet skokova, Kelly Olynyk s 13 poena (5/8) i pet skokova te Phil Pressey s deset poena (4/5) i deset asistencija. Kod Orlanda Elfrid Payton ubacio je 20 poena (7/16) uz devet asistencija i pet skokova te slobodna nekarakteristično za njegovu poziciju 4/15. Po 16 poena dodali su Tobias Harris (6/12) i Nikola Vučević (7/17, 11 skokova).

Nakon 16 poraza zaredom od Miamija, Raptorsi su napokon došli do pobjede. Petak 13. za njih je bio sretan i Miami su ponovno izbacili izvan kruga osam putnika u doigravanje. Predvodili su ih Kyle Lowry s 19 poena (7/12, trica 5/8), osam skokova, osam asistencija i sedam ukradenih lopti dok je DeMar DeRozan dodao 18 poena (3/12) te po šest skokova i asistencija. Na drugoj strani Dwyane Wade ubacio je 25 poena (9/13), a Goran Dragić 18 poena (8/17) uz pet asistencija.

Russell Westbrook ostvario je novi triple-double, a Oklahoma je svladala Minnesotu. Šesti u zadnjih osam utakmica, 29 poena (11/24), 12 asistencija, deset skokova i osam izgubljenih lopti u kombinaciji s 23 poena (10/19) i 15 skokova Enesa Kantera, bilo je dovoljno za pobjedu. Na drugoj strani Gorgui Dieng ubacio je 21 poen (7/10) i uhvatio 14 skokova, Andrew Wiggins slijedio ga je s 19 poena (4/13) i pet skokova te Justin Hamilton sa 17 poena (6/10) i deset skokova.