Union Olimpija osigurala peto mjesto, Metalac skočio na šestu poziciju

Branimir Korać • subota, 14.03.2015.

Prva tri susreta pretposljednjeg kola ABA lige donijela su vrijedne pobjede za Union Olimpiju, Metalac i Szolnoki, a Ljubljančani su slavljem u Sofiji potvrdili peto mjesto...

Borba za mjesta u Europi se nastavlja, a do vrijedne gostujuće pobjede stigao je Szolnoki koji je slavio kod Krke 71:61. Slovenci su potpuno pali u posljednjoj četvrtini kada je proradila obrana gostiju, zaustavila Krku na samo šest poena u tom razdoblju i donijela preokret Szolnokiju.

Mađari su bili predvođeni raspoloženim Davidom Vojvodom koji je ubacio 23 poena (9/13) dok je kod Krke bolji od ostalih bio Chris Booker sa 16 poena (7/14) i pet skokova.

Peto mjesto osigurala je Union Olimpija koja je visoko slavila u Sofiji protiv skromnog Levskog. Ovdje nije bilo baš nikakve rezultatske neizvjesnosti, domaćin je gubio i s više od 30 razlike te je bilo samo pitanje s kolikom prednosti će gosti slaviti.

Alen Omić imao je lagan posao protiv domaćih centara te je ubacio 22 poena (11/13) uz šest skokova, a Paolo Marinelli za 13 minuta nije ubacio niti poen (0/1 za dva, 0/2 za tri) dok je na drugoj strani Dimitar Anguelov ubilježio 17 poena (5/11).

Do vrijedne pobjede koja ga je dovela na šesto mjesto stigao je Metalac protiv Mega Leksa. U neizvjesnoj završnici slavio je s 86:83 i tako dobio dvoboj protiv mladog Mega Leksa koji se oprostio od europskih ambicija.

Po 17 poena ubacili su Jevtović (6/11, osam skokova) i Jošilo (6/9, šest skokova), a kod Mege Miljenović je završio s 20 poena (7/12) i 12 asistencija.