Hrvatska bez predstavnika u Indian Wellsu: Johnson izbacio Ivu Karlovića

Borna Rupnik • ponedjeljak, 16.03.2015.

U drugom kolu Indian Wellsa od turnira se morao oprostiti i Ivo Karlović, od kojega je bolji bio Steve Johnson, 44. igrač svijeta.

Hrvatska više nema predstavnika na turniru u Indian Wellsu, nakon što je ispao i 21. nositelj, iskusni Ivo Karlović. Njega je u drugom kolu zaustavio domaći adut Steve Johnson, pobjedom u dva seta.

Karlović je jedinu priliku za break Amerikancu otvorio pri svom prvom servisu, koju je Johnson i iskoristio te poveo 3:0 i zaključio prvi set rezultatom 6:3.

U drugom setu nije bilo čak ni prilike za oduzimanje servisa te se otišlo u tie-break, gdje je Karlović servirao pri 5-6, ali je Johnson kapitalizirao svoju prvu meč-loptu.

U trećem kolu Johnsona čeka deveti nositelj, Čeh Tomaš Berdych.