Davor Kovačević • ponedjeljak, 16.03.2015.

Derbi u Los Angelesu pripao je u samoj zavšnici Houstonu, jednako kao i Oklahomi na domaćem parketu protiv Chicaga. San Antonio i Cleveland rutinski su i uvjerljivo odradili posao.

Oklahoma bolja od Chicaga, Houston od Clippersa

Više od pet godina Chicago Bullsi nisu odnijelu pobjedu iz Oklahome. Posljednji put to im je za rukom pošlo u siječnju 2010. godine, a za to će morati pričekati neku novu priliku. Manje od dvije minute do kraja bilo je samo +1 za Oklahomu (94:93) i tada je Thunder napravio ključnu seriju za konačnu pobjedu od 109:100.

Russell Westbrook još je jednom vukao domaćine, ovog puta s 36 poena, 11 skokova i šest asistencija, Kanter je bio ispod njega s 18 poena i 18 skokova, a Adams s 14 poena i 11 skokova. Mirotić je predvodio Bullse s 27 poena, pratio je Gasol s 20.

Drama do posljednje sekunde odvijala se u Staples centru gdje su Houston Rocketsi izvukli pobjedu 100:98 nad Clippersima. Domaćini su bolje otvorili, krenuli s 27:17, no nastavak je pripao gostima koji su u trećoj četvrtini imali i +15 (75:60). Clippersi su se vratili, izjednačili na 96:96, Harden je promašio prvo slobodno bacanje na samom kraju i ponudio Clippersima da tricom riješe utakmicu, Paul se odlučio na produžetak i promašio.

Novu odličnu utakmicu odigrao je Harden s 34 poena i 17/18 na crti slobodnih bacanja uz posljednji promašaj. Slijedio ga je Ariza sa 19, Jones sa 16 i 12 skokova. Paul je bio najefikasniji kod Clippersa s 23 poena, Barnes je ubacio 19, a u svojoj povratničkoj utakmici Griffin je skupio 11 poena i 11 skokova.

Spursi, Cavsi i Blazersi uvjerljivi

Rutinski pusao odradili su Cleveland Cavaliersi kod Orlanda pobijedivši sa 123:108. Nakon uvodnih 1-6 iz ugre, Cavsi su do poluvremena povećali postotak šuta iz igre na 62 %, a svoju prednost tijekom treće četvrtine i do 88:70, bez ikakvog pada do kraja utakmice da bi Orlando ugrozio njihovu pobjedu.

Irving je bio u još jednom kvalitetnom izdanju i postigao 33 poena uz šut 12/15, Smith je bio drugi strijelac ekipe s 25 poena, a James je ostvario 21 poen i 13 skokova. Oladipo je s 25 poena predvodio Magic, Harris je dodao 24, a Vučević 22 poena i 15 skokova.

Nakon što je Cleveland prekinuo pobjednički niz, San Antonio vratio se na pobjedničku stazu uvjerljivom pobjedom protiv Minnesote sa 123:97. Držali su se Wolvesi na pristojnom zaostatku do poluvremena (50:60), a onda su trećom četvrtinom koju su dobili s 33:13 Spursi riješili sve dileme. Minnesota je uspjela donekle ublažiti poraz smanjivši s -39 na -26, ali ne i izbjeći četvrti poraz u nizu.

Osam dvoznamenkastih bilo je u redovima Spursa, najviše je zabio Leonard, 15 poena, a slijedili su Green i Belinelli s po 13. S 19 poena goste je predvodio Martin, a jedan manje ubacio je LaVine.

Portland je u Torontu stigao do treće uzastopne pobjede i četvrte u nizu nad Raptorsima. Imali su Blazersi priliku za prelomiti utakmicu u trećoj četvrtini kada su otišli do +16, no Raptorsi su smanjili na -9. I u posljednjoj četvrtini, točnije prve tri minute se Toronto nije dao, ali do kraja nije mogao spriječiti odvajanje Portlanda koji je slavio s konačnih 113:97.

Prvo ime Blazersa bio je Aldridge koji je ubacio 24 poena i skupio deset skokova, a pratio ga je Lillard s 23 poena. Kod Raptorsa je na razini bio tek DeRozan s 22 poena.

Čak dva produžetka igrala su se u New Orleansu odakle su Denver Nuggetsi odnijeli pobjedu sa 118:111. Upravo su Nuggetsi izborili produžetak četiri sekunde prije kraja i drugi tricom osam sekundi do sirene. U novih pet minuta Pelicansima je ponestalo snage, ubacili su tek dva poena i ostali bez pobjede.

Barton, koji je osigurao drugi produžetak, bio je najrasploženiji kod gostiju s 25 poena, Faried je dodao 20 uz deset skokova, Lawson 19 uz devet asistencija, Nelson 18, Gallinari 17. Davis je predvodio Pelicanse s 36 poena i 14 skokova, Evans je pratio s 25 i deset skokova.

Atlanta Hawksi nekoliko su puta lomili utakmicu u Los Angelesu. Lakersi su se vratili nakon početnih 8:23 već početkom druge četvrtine na 25:25 da bi Hawksi na ponovni bijeg čekali do posljednjih šest minuta. Tadašnjih +16 činilo se riješenom utakmicom, no Lakersi su 30 sekundi prije kraja stigli na samo 83:85, ne i do potpunog preokreta. U pobjedu Atlante 91:86 Schroder je ugradio 24 poena i deset asistencija, Horford 21, Mack 18. Kod Lakersa su nabolji bili Bozzer i Kelly s po 13 poena.

New York Knicksi u Arizoni su vodili gotovo čitavo prvo poluvrijeme, ali tu razinu nisu zadržali u nastavku. Phoenix je prebacio u veću brzinu, preuzeo vodstvo i u posljednjim minutama serijom osigurao pobjedu sa 102:89. Bledsoe je predvodio Sunse s 21 poenom i 11 asistencija, Marcus Morris je ubacio 20, a Wright 18 uz 11 skokova. Za Knickse su po 18 zabili Bargnani i Šved.