Branimir Korać • utorak, 17.03.2015.

Bojan Bogdanović odigrao je jednu od svojih najboljih NBA utakmica u pobjedi Netsa kod Minnesote. Pobjedu su ostvarili i Wizardsi u teškom dvoboju protiv Blazersa dok su Cavsi ponovno poraženi u Miamiju...

Wizardsi ispustili 25 razlike, ali ipak slavili protiv Blazersa

Washington i Portland, dvije momčadi koje su prošle kroz krizno razdoblje i sada su ponovno na pobjedničkim stazama, međusobno su se susrele na istočnoj obali. Wizardsi su u konačnici odnijeli pobjedu nakon što su ispustili visoku prednost.

Imali su u drugom poluvremenu 25 poena viška da bi Portland uspio uzvratiti i doći na samo tri razlike ubačajem CJ-a McColluma, međutim bliže od toga nije išlo. Još tri minute prije kraja bilo plus četiri za Washington, ali serija domaćina 6:0 potpuno je prelomila utakmicu i donijela pobjedu Washingtonu.

"Bilo je teško, cijelu večer su me udvajali. Pokušavao sam se postavljati što više na pozicije koje mi odgovaraju i tražiti brzi šut", rekao je LaMarcus Aldridge.

Wizardse su predvodili Bradley Beal s 23 poena (8/13) i sedam asistencija te John Wall s 21 poenom (10/23), 11 asistencija i deset skokova. Kod Blazersa Aldridge je bio na 24 poena (10/19) i 12 skokova, Arron Afflalo ubacio je 15 poena (5/9), a Nicolas Batum 12 (4/12) uz 15 skokova i pet asistencija.

Oklahoma bez pobjede u Dallasu

Oklahoma City Thunder bez Kevina Duranta i Sergea Ibake, solidno se nosila s Dallasom, bila u igri za pobjedu do same završnice, ali nije prelomila susret na svoju stranu. Mavericksi su na kraju stigli do pobjede 119:115.

Minutu i pol prije kraja Tyson Chandler s dva slobodna bacanja donio je prednost Dallasu i više nisu ispuštali vodstvo. Ubrzo je iz igre zbog šeste osobne pogreške morao Russell Westbrook i Oklahoma je otišla u poraz.

"Znali smo da će lopta biti puno u rukama Westbrooka. Čvrsto smo se postavili prema njemu i kada ga tako čuvate, definitivno mu nije svejedno", smatra Chandler Parsons.

Parsons je odigrao odličnu utakmicu s 31 poenom (10/14), Monta Ellis dodao je 24 poena (8/20) i pet skokova, Dirk Nowitzki 22 poena (8/18), a Rajon Rondo 11 poena (5/8) uz 13 skokova. Kod Thundera Westbrook je ubacio 24 poena (7/17) uz 12 asistencija i osam skokova, Enes Kanter dodao je 19 poena (7/12) i 13 skokova, a Mitch McGary 12 poena (5/11) i 13 skokova.

Wade predvodio Miami u novoj pobjedi protiv Cavsa

I drugi povratak LeBrona Jamesa u Miami završio je porazom. Ovaj put Cavsi su poraženi zahvaljujući sjajnom prvom poluvremenu Dwyanea Wadea koji je odveo Heat do visoke prednosti.

Već na odmoru Cavsi su zaostajali gotovo 20 poena razlike i u nastavku nisu uspjeli doći do preokreta. Nedostajalo im je raspoloženih igrača da bi uspjeli svladati ovakvog domaćina. U zadnjoj četvrtini proradio je LeBron James, ali već je bilo kasno.

"U zadnjoj četvrtini sam napokon pronašao pravi ritam i uspio staviti njihovu obranu pod pritisak. Noge su nas izdale u ranoj fazi, a oni su to znali iskoristiti", smatra James koji je tijekom dana pokušavao riješiti problem s koljenom kako ne bi morao propustiti ovaj dvoboj.

Wade je na kraju ubacio 32 poena (13/18) uz pet ukradenih lopti, Goran Dragić je dodao 20 poena (7/13) uz devet asistencija i pet skokova, a Hassan Whiteside 16 poena (6/12) uz 11 skokova. Kod poraženih James je bio na 26 poena (8/19), a Kyrie Irving na 21 poenu (5/15) i šest asistencija.

Bogdanović raspoložen u pobjedi u Minneapolisu

Brooklyn Netsi odnose pobjedu iz Minneapolisa gdje su svladali Timberwolvese sa 122:106. Odlična utakmica je iza Bojana Bogdanovića koji je s klupe za 27 minuta ubacio 21 poen (9/12 za dva, 1/3 za tri) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Bogdanović je igrao važnu ulogu u odvajanju Netsa koji su imali samo poen prednosti četiri minute prije kraja prvog poluvremena da bi Bogdanović s dva brza koša te Young odvojili Netse i domaćin više nije dolazio tako blizu.

"Ne možemo uopće trenirati jer imamo samo osam zdravih igrača, dečki su toliko umorni da ih samo želimo malo odmoriti između utakmica. Ovo je muška liga i moraš naučiti igrati. Kada vas ispraše, to je također proces odrastanja", smatra Flip Saunders.

Osim Bogdanovića kod Netsa su se istaknuli i Joe Johnson s 22 poena (10/14) i pet skokova Thaddeus Young s 19 poena (8/17). Kod poraženih Kevin Martin upisao je 23 poena (7/16) uz šest asistencija, a Zach LaVine 20 poena (8/15).

Warriorsi osigurali doigravanje

Raptorsi su lakoćom nadigrali Pacerse u gostima i stigli do pobjede od plus 19. Nije to bila večer Indiane koja je imala 15 skokova manje, šut za tricu 2/19 dok je Toronto za tri šutirao 12/23. Tri Raptorsa uništio je nade domaćina pa je tako Louis Williams ubacio 24 poena (8/17), DeMar DeRozan 22 poena (6/19) te Kyle Lowry 20 poena (7/13, 5/8 trica) uz 11 skokova i deset asistencija. Jonas Valančiunas pratio ih je s 14 poena (7/10) i 12 skokova. Kod domaćina George Hill ubacio je 23 poena (9/15), a Rodney Stuckey 20 poena (9/16). Damjan Rudež dobio je tek dvije minute na kraju i nije ostvario nikakav učinak.

Celticsi su uhvatili pravu formu i stigli su do pete uzastopne pobjede i desete pobjede u zadnjih 13 utakmica. To ih je potpuno vratilo u igru za doigravanje i sada su na istom omjeru kao sedmoplasirana Indiana i osmoplasirani Miami dok su im za petama u velikoj gužvi Hornetsi i Netsi. U visokoj pobjedi protiv 76ersa istaknuli su se Tyler Zeller s 26 poena (11/15) i pet skokova te Avery Bradley s 20 poena (8/14), deset skokova i šest asistencija. Kod poraženih Nerlens Noel ubacio je 18 poena (7/15) uz sedam skokova, a Ish Smith 16 poena (7/13).

Bez Tya Lawsona, Kennetha Farieda i Danila Gallinarija Denver je upisao poraz na gostovanju kod Memphisa. Domaćin je obranom stigao do pobjede uz značajan doprinos igrača s klupe. Zach Randolph predvodio je startere s 21 poenom (9/20) i 16 skokova, Marc Gasol dodao je 14 poena (4/13) i osam skokova, a s klupe je važnu ulogu igrao na obje strane parketa Tony Allen s 14 poena (5/10) i devet skokova. Kod Nuggetsa Jameer Nelson ubacio je 24 poena (11/18) uz pet skokova, a Randy Foye dodao je 16 poena (6/14).

U velikom naletu su Jazzeri koji su stigli do šeste uzastopne pobjede i to nanijevši vrlo težak poraz Hornetsima. Posao su odradili u prvom poluvremenu kojeg su dobili s čak 61:30 uz fantastičnu tricu 12/15. U nastavku susreta nisu imali problema u očuvanju prednosti te su vodili s čak 80:37. Ubacili su 15 od 24 šuta za tricu, u skoku imali nadmoć 61:36 i zadržali Hornetse na ispod 30 posto šuta iz igre. Predvodili su ih Rodney Hood s 24 poena (9/11, trica 5/5), Gordon Hayward s 18 poena (5/12) i šest skokova te Rudy Gobert s 22 skoka. Kod gostiju Lance Stephenson ubacio je 17 poena (6/13), a Al Jefferson deset poena (5/11) uz sedam skokova.

Atlanta je u gostima nadigrala Sacramento i stigla do 23. gostujuće pobjede. Hawksi su i dalje u borbi s Warriorsima za prvo mjesto nakon regularnog dijela sezone, a protiv Kingsa su slavili 13,. put zaredom. Bez Ala Horforda predvodili su ih Jeff Teague s 23 poena (6/16) i šest asistencija te Paul Millsap s 19 poena (8/13) i deset skokova. Kod domaćina DeMarcus Cousins ubacio je 20 poena (7/19) uz 13 skokova i pet asistencija, a Jason Thompson dodao je 18 poena (7/7).

Golden State Warriorsi osigurali su mjesto u doigravanju tijesnom pobjedom protiv Lakersa. U konačnici je presudila mirna ruka Stephena Curryja s linije slobodnih bacanja, Lakersi nisu dolazili do šuta za tricu koji bi donio eventualni produžetak i domaćin je slavio. Klay Thompson ubacio je 26 poena (10/22), a Stephen Curry 19 poena (5/14) uz devet asistencija. Kod gostiju po 17 poena upisali su Jordan Clarkson (7/13, šest skokova) i Wayne Ellington (6/13) dok je Jordan Hill dodao 15 poena (6/14), 12 skokova i pet asistencija.