Branimir Korać • četvrtak, 02.04.2015.

Bogata NBA večera donijela je dvije poslastice. U odličnim dvobojima u Portlandu i Oklahomi kao pobjednici su izašli Los Angeles Clippersi i Dallas Mavericksi...

Paul prekinuo seriju Blazersa

Velika utakmica odigrana je u Oregonu gdje su Blazersi ugostili Rocketse i stigli do prvog poraza nakon četiri uzastopne pobjede. Imali su priliku osigurati divizijski naslov već nakon ovog susreta, ali Clippersi su u drugom poluvremenu otišli do pobjede.

Chris Paul bio je čovjek odluke, upravo on bio je u vrhunskom izdanju i s 12 poena u zadnjoj četvrtini predvodio preokret. Prednost Portlanda na poluvremenu od 13 poena istopila se, a u završnici su gosti zadržali prednost. Portland je uspio tricom CJ-a McColluma smanjiti pet sekundi prije kraja na samo dva razlike, ali Paul je bio miran s linije slobodnih bacanja i nije dao domaćinu nikakvu priliku.

Inače, u trećoj četvrtini se u gužvi na parketu sukobio s Chrisom Kamanom koji ga je izrazito glupim potezom poslao na parket odgurnuvši ga bez ikakvog razloga s leđa. Bio je to samo motiv više Paulu za nastavak sjajne večeri.

"Igrali su večer ranije i stvarno svaka im čast za buđenje i ovakav nastup u drugom poluvremenu", kratko je poručio Kaman koji nije htio govoriti o incidentu.

Paul je na kraju ubacio 41 poen (13/21, trica 5/9) uz 17 asistencija i pet skokova, JJ Redick dodao je 25 poena (9/20, trica 5/9) i osam skokova, a Blake Griffin 24 poena (10/18), osam asistencija i sedam skokova. Kod Blazersa LaMarcus Aldridge ubacio je 29 poena (10/22) uz šest skokova, a Nicolas Batum 21 poen (7/11, trica 5/7).

Novi triple-double Westbrooka i poraz Thundera

Russell Westbrook stigao je do desetog ovosezonskog triple-doublea, ali je Thunder ponovno poražen. Nije pomoglo niti što je po prvi puta u zadnje tri godine jedna momčad imala trojicu igrača s 30+ poena, unatoč tome Dallas je odnio pobjedu iz Oklahome.

Obrane nisu bile u fokusu u ovom susretu što i nije ništa čudno kada su u pitanju ovi protivnici. Dallas je u takvoj igri ipak bio uspješniji i slavio je sa 135:131.

Thunder je imao napad za poravnanje, Westbrook je promašio dva šuta za tri poena i na drugoj strani Monta Ellis samo je završio priču. Uz šut Dallasa iz igre 62 posto, bilo bi prilično neobično da nije pobijedio.

"Bili smo strpljivi i napadali smo ih tamo gdje su najranjiviji. Znali smo jako dobro koliko je ovo važna utakmica i očajnički smo trebali pobjedu", rekao je Chandler Parsons koji je ubacio 13 poena u zadnjoj četvrtini.

Parsons je utakmicu završio s 22 poena (10/15) i šest asistencija, a Monta Ellis dodao je 26 poena (9/14) i pet dodavanja. Kod domaćina Anthony Morrow ubacio je 32 poena (11/16, trica 6/9), Russell Westbrook 31 poen (10/32, trica 2/11) uz po 11 skokova i asistencija, a Enes Kanter dodao je 30 poena (9/13) i 16 skokova.

Bucksi u završnici okrenuli Bullse

Potencijalni protivnici u prvoj rundi doigravanja Milwaukee Bucksi i Chicago Bullsi odigrali su tijesnu utakmicu u Milwaukeeju iz koje je domaćin izašao kao pobjednik.

Bucksi su pokazali da Bullse u tom potencijalnom srazu ne očekuje nimalo lagan posao iako su Bullsi u tri prethodna ovosezonska sraza izašli kao pobjednici. Ovdje je bila drugačija priča, imali su i Bullsi svoje šanse, ali nisu ih iskoristili.

Nakon što su Bullsi izgubili 20 lopti,. a Bucksi 18, Jimmy Butler je poručio: "Ništa nije važno, izgubili smo. Uopće nije bitno koliko puta izgubiš loptu, jedino što je važno je da na kraju upišeš pobjedu. Pali smo na ispitu"

Michael Carter-Williams predvodio je Buckse s 21 poenom (9/19) i deset skokova, a Ersan Ilyasova dodao je 16 poena (6/17). Kod Bullsa Jimmy Butler ubacio je 25 poena (8718) uz sedam skokova dok je Pau Gasol dodao 14 poena (5/11) i 11 skokova.

Hardenova večer

James Harden još jednom je istaknuo snažnu kandidaturu za MVP-a sezone. Odveo je Rocketse do pobjede protiv Kingsa 115:11 u jednoj od najboljih večeri karijere.

33. puta ove sezone otišao je na 30+ poena, deveti puta na 40+ te je ostvario učinak karijere od 51 poena i to uz šut iz igre 16/25 od čega 8/9 za tricu. Ovakvim nastupom zasjenio je DeMarcusa Cousinsa koji je stigao do triple-doublea s 24 poena (11/25), 21 skokom, deset asistencija i šest blokada.

"Šutirati 8/9 za tricu je iznimno teško. Teško je kada ste sami na parketu, a kamoli u utakmici gdje vam je svaki šut protiv obrane", komentirao je Kevin McHale.

Harden je dobio pomoć u Trevoru Arizi koji je ubacio 22 poena (8/16, trica 6/14), a na drugoj strani u izostanku Rudyja Gaya pomoć Cousinsu pružao je Omri Casspi s 18 poena (8/17) i sedam skokova.

Bogdanović i Rudež bez velikog učinka

Borba Hornetsa za mjesto u doigravanju nastavlja se pobjedom protiv Pistonsa koji nisu imali šanse u ovom susretu. Ujednačene Hornetse predvodio je Marvin Williams s 18 poena (7/11) i šest skokova. Spursi nisu imali problema u Orlandu gdje je domaćin tek u završnici uspio smanjiti zaostatak za "ugodniji" poraz.

Izravni konkurenti u borbi za doigravanje Boston i Indiana susreli su se u Bostonu, a Celticsi su odnijeli pobjedu 100:87. Pacersi su u padu forme u kritičnom trenutku sezone, a ovdje im nije pomogla niti kvalitetna utakmica Georgea Hilla koji je ubacio 21 poen (9/11) uz po šest skokova i asistencija. Damjan Rudež imao je večer za zaborav, u 14 minuta promašio je oba šuta iz igre.

Unatoč neuvjerljivoj igri Brooklyn se nekako vuče do doigravanja. U Madison Square Gardenu teškom mukom ubačajem Brooka Lopeza upisao je pobjedu protiv Knicksa 100:98. Bojan Bogdanović dobio je 18 minuta i ubacio pet poena (2/6), a najbolji je bio Deron Williams s 26 poena (11/21) te po sedam skokova i asistencija.