Mladost na korak do velikog preokreta, Primorje prvi finalist regionalne lige

Davor Kovačević • četvrtak, 02.04.2015.

Poslije 16 minuta igre prvi finalist je bio praktički odlučen. Primorje je imalo sve u svojim rukama, ali Mladost je grizla do samog kraja i bila blizu senzacionalog preokreta, no na koncu je i iz šestog pokušaja zapela u polufinalu regionalne lige.

Ivan Asić od pljeska do nezadovoljstva na klupi Primorja, Hrvoje Hrestak od nevjerice do zadovoljstva na klupi Mladosti. Ne, nije Mladost iznenadila Primorje na Kantridi, iako ono što su Žapci napravili je gotovo bilo ravno tome.

Od praktički riješene utakmice, Mladost je do posljednje sekunde zadržala primorjašima vodu u ušima koji su već na poluvremenu gotovo proglašeni prvim finalistima. Daleko bolje izdanje Mladosti u drugom dijelu ukomponirano s opuštenoću Primorja je bacilo u vodu Asićev plan o čuvanju snage svojih igrača za veliko finale.

Primorjaši su na početku „isterorizirali“ Mladost u dva metra. Utakmica praktički nije ni krenula, a Radu je već postao dvostruki strijelac. Rumunju su pomoć odaslali Krapić i Buljubašić koji su također bacili svoje sidro pred Pavića i samo se naklanjali nakon lijepo izigranih igrača više.

Žapcima nije bilo ni traga u prvom dijelu. Poentirali su četiri puta, Primorje devet i visoka prednost Riječana već je unijela misli o finalu na riječku klupu. Te su se misli prenijele i u vodu gdje su veliku opuštenost Primorja mladostaši dobrano kaznili. Od 4:10 Mladost je povezala četiri gola i već gotovu odluku o prvom finalistu prolongirala za posljednju četvrtinu.

Hrestak je iz nevjerice na klupi zagrebačke momčadi počeo skakati, bodriti svoje igrače, vratio vjeru u čudo. Primorje je u tim trenucima igralo „tika-taku“ s igračem više pred vratima Mladost, ali lopta više nije htjela u gol, čak deset minuta. Imali su Zagrepčani i priliku smanjiti na samo gol zaostatka i to s igračem više, ali je ostalo samo na prilici.

Primorje je otišlo na 11:8 pet minuta prije kraja i šanse Mladosti su ponovno otišle skroz do minimuma. Vremena više nije bilo za preokret, ali bilo je za još jedan, ukupno čak šesti peterac na utakmici za Zagrepčane kojeg je po peti put realizirao nepogrešivi Vukičević za konačnih 10:11.