Sportnet • petak, 03.04.2015.

Noćas su u NBA ligi igrane samo tri utakmice. Cleveland je bio bolji od Miamija, Houston je u gostima pobijedio Dallasa, a Warriorsi su nastavili pobjednički niz...

James preskočio Ewinga, ozljeda Wadea

Cleveland je na svom parketu bez problema svladao Miami. Već sredinom druge četvrtine bilo je 16 poena prednosti, tada se ozlijedio Dwyane Wade, a bez njega Miami nikako nije mogao uhvatiti zaostatak. Raspoloženi su bili šuteri Cavaliersa, koji su ubacili čak 15 trica u pobjedi svoje momčadi 114:88.

LeBron James bio je najbolji u redovima domaćina, ubacio je 23 poena (9/16) imao osam skokova i sedam dodavanja. Kyrie Irving je uz 23 poena (8/17) skupio pet asistencija i ukrao četiri lopte. Za Miami Luol Deng i Hassan Whiteside obojica 17 poena i osam skokova.

James je svojim prvim ubačajem na utakmici obišao Patricka Ewinga na 20. mjestu ljestvice najboljih strijelaca svih vremena.

Rocketsi pobjedom do drugog mjesta Zapada

Zanimljiva utakmica igrana je u Dallasu. Domaćin je, nakon čestih izmjena vodstva u prvom poluvremenu, otišao na odmor s osam poena prednosti. Zadržali su prednost od šest poena i na kraju treće četvrtine, ali u zadnjoj dionici susreta Rocketsi su okrenuli rezultat u svoju korist i dobili utakmicu rezultatom 108:101.

Ovom pobjedom Houston je došao do drugog mjesta Zapada, a Dallas će vjerojatno ostati na sedmoj poziciji. Rano je još prognozirati, ali postoji mogućnost da bi mogli gledati susrete ovih dviju momčadi u prvom krugu doigravanja.

James Harden postigao je 24 poena (6/15), uhvatio četiri lopte i podijelio šest asistencija. Trevor Ariza uz 19 poena (6/12) pridodao je po šest skokova i asistencija. Dirk Nowitzki bio je najbolji u momčadi Dallasa, utakmicu je završio s 21 poenom (7/11) i sedam skokova, dok je Monta Ellis postigao 19 poena (7/21).

Harrison Barnes sekundu prije kraja

Warriorsi su teže od očekivanog došli do pobjede protiv Phoenixa koji je došao bez nekoliko ozlijeđenih igrača. Golden State je imao 11 poena prednosti nakon prvog dijela. Phoenix je smanjio zaostatak i u posljednju četvrtinu ulazi s minusom od šest poena. Brzo su poravnali rezultat, a dvije minute prije kraja tricom Bledsoea imali i četiri poena prednosti. Curry je uzvratio tricom s druge strane i gledamo zanimljivu završnicu. 104:102 bila je prednost Phoenixa 20 sekundi prije kraja, a Warriorsi imaju loptu. Zakazao je tada obrambeni skok Sunsa, čak tri napadačka skoka imaju Warriorsi i iz četvrtog pokušaja u samo deset sekundi Stephen Curry ubacuje tricu za prednost svoje momčadi 105:104. Bledsoe nakon samo dvije sekunde napada dovodi Phoenix u novo vodstvo i domaćinu ostaju četiri sekunde za posljednji napad na utakmici. Obrana Phoenixa odlično je zatvorila Curryja i Thompsona, ali lopta dolazi do Barnesa koji ulazi pod koš i pogađa za pobjedu.

Curry je ubacio 28 poena (10/22), uhvatio osam lopti i imao pet asistencija, Thompson 16 poena (6/14) i šest asistencija. Eric Bledsoe s 18 poena (6/17) i 11 asistencija bio je najbolji kod Phoenixa. Markieff Morris 17 poena (7/10), 12 skokova i pet asistencija.

Phoenixu je ovo bio peti poraz u nizu i gotovo da više i nemaju šanse za doigravanje. Zaostaju četiri pobjede za Oklahomom na osmom mjestu.

14. Los Angeles Lakers 20-54
15. Minnesota Timberwolves 16-59