Branimir Korać • subota, 04.04.2015.

Noćašnji NBA program nije donio neke velike dvoboje, a najveća utakmica odigrana je u Memphisu gdje su Grizzliesi ugostili Thunder i upisali pobjedu...

Westbrook limitiran, Oklahomi poraz

Memphis je upisao vrijednu pobjedu na svojem parketu protiv Oklahome i tako nastavio borbu s Rocketsima za drugo mjesto Zapada. Thunder je i dalje u borbi da uopće uđe u doigravanje, a u ovom susretu nije uspio slaviti.

Jedan od glavnih razloga je i dobar posao obrane Grizzliesa na Russellu Westbrooku koji je zaustavljen i Thunder je automatski imao manje šanse. Pod koševima je veliku borbu vodio Enes Kanter, no bio je usamljen.

Jeff Green nosi najveće zasluge, osim što je odradio odličan napadački posao s 22 poena (7/12), upravo on je bio taj kojeg su Grizzliesi iskoristili kako bi zaustavili Westbrooka. 19 poena i šest skokova dodao je Marc Gasol.

Westbrook je utakmicu završio s 18 poena i šutom 5/20 dok je dodao po sedam skokova i assitencija. Kanter je bio daleko najbolji s 24 poena i 17 skokova.

Trio nosio Netse do pobjede protiv Raptorsa

Trio Deron Williams - Brook Lopez - Thaddeus Young odnio je Netse do pobjede protiv Raptorsa i pojačao šanse Bogdanovićeve momčadi za doigravanje.

Bogdanović nije imao večer za pamćenje, dobio je 18 minuta i za to vrijeme ubacio tri poena (1/4) i uhvatio tri skoka. Ovaj put razlog manjoj minutaži nije bio sjajan nastup Markela Browna koji je dao doprinos u obrani, ali napadački je bio nevidljiv.

Netsi su pobjedu osigurali u zadnjih 12 minuta kada im je napad funkcionirao gotovo savršeno, ubacili su 37 poena i napravili preokret za pobjedu.

Williams je upisao 31 poen i 11 asistencija, Lopez 30 poena i 17 skokova, a Young 29 poena i šest skokova. U redovima Raptorsa 27 poena ubacio je DeMar DeRozan.

50. pobjeda Spursa

Ta 50. pobjeda u NBA ligi nekako se uvijek posebno obilježi i proslavi, a Spursi su do nje došli sa stilom. Pregazili su Nuggetse sa 123:93 od početka susreta davši do znanja kako ova utakmica jedino može završiti.

Prva četvrtina pružila je sve odgovore, Spursi su je dobili s čak 45:25 i nakon toga utakmica je bila posve jednosmjerna. Nije bilo prostora za nikakvo iznenađenje.

Raspoloženi su bili Danny Green s 21 i Kawhi Leonard s 20 poena dok jer kod Nuggetsa20 poena upisao Danilo Gallinari. Jusuf Nurkić za 26 minuta ubacio je šest poena i uhvatio devet skokova.

Rudežova trica tri od tri

Svaka pobjeda nad Lakersima Blazersima je slatka, bez obzira u kakvom se stanju momčadi nalaze. Portland je ovaj put u gostima uništio Lakerse s 30 razlike uz večer karijere CJ-a McColluma koji je dao veliki doprinos s 27 poena i šest skokova.

Damo Rudež šutirao je tricu 3/3 i ubacio devet pobjeda u borbi Pacersa za doigravanjem. U susretu protiv izravnog konkurenta Charlotte Hornetsa Pacersi su slavili bez problema 93:74 uz ključnu ulogu Rodneya Stuckeya koji je ubacio 15 poena, ali ono što je još važnije, s njim na parketu Pacersi su imali čak +26.

Svakako treba istaknuti i 18 asistencija Johna Walla u glatkoj pobjedi Wizardsa protiv Knicksa, neugodan domaći poraz Celticsa protiv Bucksa koji im ne pomaže u borbi za doigravanje te 37 poena uz šut 18/25 i 17 skokova Nikole Vučevića u pobjedi u Minneapolisu. Sjajnu večer imao je i DeMarcus Cousins s 24 poena, 20 skokova i 13 dodavanja, ali njegova momčad poražena je od Pelicansa.

14. Los Angeles Lakers 20-55
15. Minnesota Timberwolves 16-60