Zagreb se iskupio za poraz od Cibone domaćom pobjedom protiv Kvarnera

Branimir Korać • subota, 04.04.2015.

Košarkaši Zagreba stigli su do svoje prve pobjede u Ligi za prvaka košarkaša svladavši u Trnskom momčad riječkog Kvarnera s 85:72. Mravi su pobjedu osigurali u zadnjoj dionici kada su se uspjeli odvojiti...

Izjednačen dvoboj između Zagreba i Kvarnera otišao je na stranu domaćina koji je u posljednjih deset minuta slomio otpor Riječana.

Nakon prave katastrofe protiv Cibone, Mravi su tražili pobjedu protiv Kvarnera pod svaku cijenu jer bi ih poraz u Trnskom protiv rivala iz A-1 lige samo dodatno dotukao i srušio im ambicije za plasmanom među prva četiri.

S druge strane Kvarner je krenuo u Ligu za prvaka visokom pobjedom protiv Alkara i nadao se nastavku u sličnom ritmu. Ipak, Zagreb je pokazao da je on gazda u ovoj dvorani.

Praktički 35 minuta vodila se ravnopravna bitka u kojoj je Kvarner konstantno hvatao priključak s domaćinom i svaki pokušaj bijega bio je neuspješan.

Međutim u tih zadnjih pet minuta Zagreb je ipak uspio stvoriti prednost koju ovaj put nije ispustio i otići do pobjede. Batur, Vladović i Marčinković kreirali su seriju 14:2 koja je napokon slomila otpor gostiju.

Upravo Batur je bio prvo ime utakmice sa 16 poena (7/9) i devet skokova, a Pavle Marčinković pratio ga je s 15 poena (5/7). Kod poraženih Mauro Veljačić ubacio je 18 poena (8/14) dok je Marjan Čakarun dodao 15 poena (6/12).