Zabočani visoko poraženi u Rijeci, raspoloženi Štemberger ubacio šest trica

Branimir Korać • srijeda, 08.04.2015.

Košarkaši Kvarnera upisali su novu pobjedu u Ligi za prvaka svladavši na svom parketu Zabok. Riječani su dominirali susretom i predvođeni šuterski raspoloženim veteranom Sinišom Štembergerom zasluženo su slavili 88:68...

Dvoboj momčadi koje su do Lige za prvaka došle kroz dobre nastupe u prvoj fazi natjecanja u A-1 ligi završen je pobjedom Kvarnera. U prvom dijelu natjecanja Kvarner je na svom parketu slavio s 12 poena viška da bi u Zaboku izgubio s minus tri, a sada je bio najuvjerljiviji i odnio visoku pobjedu s 20 koševa razlike.

Od početka susreta Riječani su bili bolji i imali kontrolu nad susretom. U 2+1 Kapuste Zabok je poveo s 3:0, nakon toga Kvarner radi 7:0 i više nijednom tijekom susreta Zabok nije uspio niti poravnati.

Sredinom druge četvrtine Kvarner je po prvi puta dosegnuo dvoznamenkastu prednost (35:23), sredinom treće dionice bilo je već 58:38 i iako su gosti serijom 14:3 uspjeli smanjiti zaostatak, nije došlo do čudesnog povratka.

Štemberger je vratio Kvarner na visoku prednost i u zadnjih deset minuta domaćin je rutinski odradio posao.

Iskusni Štemberger utakmicu je završio s 27 poena (3/3 za dva, 6/8 za tri), a Dino Cinac dodao je 17 (6/13) uz 11 skokova. Kod gostiju Filip Bundović ubacio je 17 poena (7/13) uz šest skokova.