Partizan u zadnjim sekundama sačuvao svoju prednost i izjednačio polufinale protiv Zvezde

Borna Rupnik • srijeda, 15.04.2015.

Nakon pobjede Crvene zvezde u prvom susretu, Partizan je poravnao ukupni omjer u beogradskom polufinalu ABA lige.

Crvena zvezda i Partizan odigrali su uzbudljivu drugu utakmicu polufinala regionalnog natjecanja, a uzdignutih su ruku ovoga puta parket napustili igrači Partizana, koji su u tijesnoj završnici uspjeli sačuvati svoju prednost.

Partizan je, naime, vodio gotovo od samog početka, da bi krajem treće četvrtine stekao i 15 koševa viška (58:43). Međutim, Crvena zvezda nije odustala i stigla je u 35. minuti tricom Williamsa na samo koš zaostatka (61:62).

Potom je Partizan opet odmaknuo, na 69:62, dvije minute prije isteka vremena. Tada je Jenkins nanizao četiri koša, a u zadnjoj minuti dodao još dva za potpunu neizvjesnost (68:69).

U završnim su akcijama promašivali Tepić i Blažić, da bi naposljetku Tepić jednim pogođenim slobodnim bacanjem potvrdio pobjedu Partizana, za treću utakmicu u koju se kreće s ukupnih 1-1.

Jenkins (19) i Williams (15) bili su jedini dvoznamenkasti kod Zvezde, dok je Milan Mačvan s 14 koševa i 17 skokova predvodio Partizan.