Hrvatska poražena u posljednjem susretu u Podgorici, Crna Gora pobjednik turnira

Branimir Korać • nedjelja, 31.05.2015.

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija u posljednjem susretu na turniru u Podgorici upisala je poraz od domaćina 70:64 čime je Crna Gora zauzela na kraju prvo, a Hrvatska drugo mjesto...

Nakon pobjeda protiv Mađarske i Bosne i Hercegovine, Crna Gora i Hrvatska u međusobnom dvoboju odlučivali su o tome tko će osvojiti turnir u Podgorici. Domaćin je na kraju slavio sa 70:64.

Bila je to dobra provjera za oba izbornika uoči početka Europskog prvenstva na koje Hrvatska odlazi značajno oslabljena neigranjem Režan, Lelas i Mišure zbog ozljeda.

Protiv Crne Gore Hrvatska je uspjela u drugom poluvremenu dostići zaostatak u kojem se našla, ali nije uspjela i napraviti preokret. Crna Gora je ipak u zadnjih deset minuta zadržala rezultatski plus i upisala pobjedu.

U sastavu Hrvatske Iva Slišković ubacila je 15 poena (5/9) uz pet skokova dok je Jelena Ivezić dodala 14 poena (6/12) i šest skokova. Kod Crne Gore Jelena Dubljević ubacila je 21 poen.