Davor Kovačević • srijeda, 10.06.2015.

U trećoj utakmici NBA finala Cleveland je uz novih 40 poena Jamesa poveo s 2-1 u seriji i stigao na dvije pobjede do naslova.

Cleveland – Golden State 96:91

LeBron James ovog puta imao je svrsishodnu pomoć. Ona je stigla od Australca Matthewa Dellavedove koji je nadogradio ono što je radio posljednju utakmicu u Oaklandu. Odigrao korektnu obranu na Stephenu Curryju, koji je ovog puta pogađao trice, ali Australac je dao još veći doprinos na drugoj strani terena. Dovoljno da Cleveland okrene seriju u svoju korist i da Dellavedovu u zagrljaj primi LeBron James.

Bacao se na glavu po cijelom terenu“, pohvalio je svog suigrača James.

Pohvale je ponovno, kao i uvijek, zaslužio James jer je s 40 poena uz šut 14/34, 12 skokova i osam assitencija nosio Cavse na svojim leđima. Cleveland je 15 minuta prije kraja imao okruglih 20 koševa razlike (68:48), no nisu dočekali bijelu zastavu Warriorsa. Golden State je serijom trica smanjio na 80:81 tri minute prije kraja, a onda je najprije Dellavedova pogodio nemogućih 2+1 te James tricu u sljedećem napadu za +8. Curry je izgubio dvije lopte u posljednjim trenucima i Cleveland je stigao na dvije pobjede do naslova.

“Samo pokušavam raditi sve da bih pomogao ekipi. Ovo je finale i totalno drugačiji izazov“, izjavio je James koji je u tri utakmice finala odigrao 142 od ukupno 154 minute i za to vrijeme uputio 107 šuteva.

Steph Curry pronašao je svoj tricaški ritam, pogodio je sedam iz 13 pokušaja, ali je ostao i jedini košarkaš Warriorsa na razini da se spremno uhvati s Jamesom i društvom na drugoj strani. Njegovih 27 bilo je daleko najviše.

“Mislim da sam našao ritam u napadanju pickom. Zadržat ću to u memoriji za sljedeću utakmicu“, rekao je Curry koji je uz šest asistencija skupio i šest izgubljenih lopti. One dvije u završnici postale su kobne za Warriorse.

• danchy10.06.2015. u 18:18
    Bilo bi ravno čudu da Cavsi uzmu titulu nakon ovoliko problema, posebice jer igraju sa strašnim protivnikom, ali moramo vjerovati u čuda. Go Cavs!
  • Obrisan korisnik10.06.2015. u 12:18
    Jedino je pitanje može li James izdržati 6 utakmica takvog tempa, jest da je stroj , ali i oni imaju svoje limite.