Hrvatska U-16 završila drugi krug EP-a potopom protiv Bosne i Hercegovine

Borna Rupnik • srijeda, 12.08.2015.

U svom posljednjem nastupu u Skupini F europske smotre, mladi su hrvatski košarkaši ostali "zacementirani" na dnu poretka.

Nakon samo jedne pobjede u prvom krugu, Hrvatska U-16 izgubila je i sve tri utakmice u drugom krugu Europskog prvenstva u Litvi.

U srijedu je bolja bila i reprezentacija Bosne i Hercegovine, koja je uvjerljivom pobjedom 86:59 izborila i mjesto u četvrtfinalu natjecanja.

Bosna i Hercegovina već je na poluvremenu imala prednost od 16 koševa (44:28), a u trećoj je četvrtini dodatno povećala to vodstvo (68:41) te potom rutinski sačuvala pobjedu.

Čampara je bio najraspoloženiji kod Bosne i Hercegovine s 21 košem i šest asistencija, a jedini je dvoznamenkasti kod Hrvatske bio Bajo sa 16 ubačaja.

Mladi Hrvati još će se u Litvi pokušati izboriti za ostanak u Diviziji A, u razigravanju za poredak od devetog do 16. mjesta, a prvi će im protivnik biti Izraelci.

U četvrtfinalima se sastaju Turska - Srbija, Španjolska - Francuska, BiH - Njemačka te Finska - Litva.