Branimir Korać • utorak, 08.09.2015.

U hrvatskoj skupini očekivani raspleti utakmica u utorak. Slovenci su bili prejaki za Nizozemsku dok je Grčka zadržala stopostotan učinak i ostavila Gruziju još uvijek bez pobjede...

Skupina C: Slovenija - Nizozemska 81:74, Gruzija - Grčka 68:79

Nakon poraza od Hrvatske, Slovenija je došla do dvije očekivane pobjede. Prvo je svladana Gruzija, a zatim i Nizozemska koju je pobijedila s 81:74.

Utakmicu su obilježile serije, Slovenija je imala visoku prednost, vodila s 41:25 da bi Nizozemska serijom 16:0 uspjela poravnati rezultat.

No Slovenija je imala odgovor, serijom 10:0 uspjela se odvojiti na dvoznamenkastu prednost, još jednom se Nizozemska približila na samo dva razlike, ali trica Zorana Dragića i polaganje nakon toga doveli su Sloveniju do nedostižne prednosti.

Klemen Prepelič ubacio je 16 poena (4/6) uz šest asistencija, a po 13 su dodali Jaka Blažič (4/9) i Dragić (5/10, šest skokova i pet asistencija).

Kod Nizozemske Kloof je bio najraspoloženiji s 25 poena (6/12) i šest skokova.

Gruzijci su i dalje bez pobjede i od jednog od kandidata za prolazak skupine, postali su najveće razočaranje. Protiv Grčke prave šanse nisu imali i Grčka je i bez nekog velikog angažmana uspjela slaviti.

Zanimljivo, Vasilis Spanoulis ostao je bez ijednog pokušaja na koš u 20 minuta na parketu, nije bilo potrebe za tim, Gruzijci su bili posve inferiorni.

Već na poluvremenu bilo je 50:212 za Grčku i bilo je samo pitanje s kolikom prednosti će Grčka slaviti. U nastavku susreta Gruzija je smanjila zaostatak i morala se zadovoljiti pristojnijim porazom.

Nick Calathes predvodio je Grčku s 19 poena (7/11) i osam asistencija, a Tornike Šengelia kod Gruzije ubacio je 20 poena (9/13) uz osam skokova.