Raspad Izraelaca u drugom poluvremenu, Italija s plus 30 ide u četvrtfinale

Branimir Korać • nedjelja, 13.09.2015.

Italija je ubilježila vrlo uvjerljivu pobjedu u osmini finala Europskog prvenstva protiv Izraela i prošla je u četvrtfinale. Izraelci su se potpuno raspali u drugom poluvremenu i ubilježili su poraz čak 82:52...

Po sličnom poučku po kojem je ispala Hrvatska, od Europskog prvenstva oprostio se i Izrael. Loš nastup, predugačka kriza i u konačnici raspad i visok poraz pomogli su Talijanima da dođu do četvrtfinala.

Italija je bila favorit uoči ovog susreta, ali ipak se očekivao bolji otpor Izraela, no previše neraspoloženih igrača u izraelskom sastavu te nikakav odgovor na igru Italije kumovali su porazu.

Prvo poluvrijeme bilo je još kako-tako za Izrael, na odmoru je zaostajao deset razlike, ali u nastavku susreta igrala je samo Italija dok je Izrael tonuo u katastrofu.

Treća dionica bila je ključna, Italija se brzo odvojila na još višu razliku i to je pogubno djelovalo na Izraelce koji su se potpuno predali i na kraju to razdoblje izgubili s 28:9.

Naravno, pitanje prolaza bilo je riješeno već tada i u posljednjih deset minuta odrađivao se posao i samo se čekao kraj.

Briljirao je Alessandro Gentile s 27 poena (8/12) i pet skokova, a Marco Belinelli dodao je 14 poena (5/10). Kod poraženih Gal Mekel ubacio je 20 poena (9/15) uz pet skokova, a Lior Eliyahu 12 poena (6/13).