Srbija opravdala status favorita protiv Češke i u zadnjoj četvrtini stvorila dovoljnu zalihu

Branimir Korać • srijeda, 16.09.2015.

Reprezentacija Srbija plasirala se u polufinale Europskog prvenstva pobjedom protiv Češke 89:75. Dugo su Česi odolijevali i bili u utakmici, ali na kraju je ipak presudila kvaliteta Srbije...

Još jedna napadački moćna predstava Srbije osigurala joj je novu pobjedu i nastavak niza nepobjedivosti na ovom Europskom prvenstvu. Česi su šokirali Hrvatsku, ali Srbija je bila bolja i na kraju je slavila bez velike nervoze i neizvjesnosti.

Trebalo je vremena Srbiji da se odvoji, prvo poluvrijeme proteklo je u posve ravnopravnoj igri u kojoj je Srbija održavala vodstvo nakon što je povela u drugoj dionici, ali na odmoru je imala samo tri koša prednosti.

Sredinom treće četvrtine Erceg i Bogdanović su slobodnim bacanjima odveli Srbiju na dotad najviših 63:53, ali Satoransky i Vesely spustili su zaostatak na četiri razlike u završnici treće četvrtine.

Četiri minute prije kraja susreta otpor Češke napokon je slomljen, Bogdanović i Erceg napravili su seriju 7:0 za bijeg na 87:72 i više nije bilo prostora za povratak.

U redovima Srbije Zoran Erceg ubacio je 20 poena (6/7), a Miroslav Raduljica dodao je 16 poena (6/9) i pet skokova. Nemanja Bjelica ubacio je 14 poena (5/8) uz deset skokova. Kod Češke Jan Vesely ubacio je 23 poena (10/12) uz deset skokova, a Tomas Satoransky 20 poena (7/11).