PSG bez ikakve šanse kod Flensburga, remi Wisle i Veszprema, pobjeda Celja

Mihaela Bradovski • subota, 19.09.2015.

Nakon Zagreba i Kiela svoje susrete prvog kola rukometne Lige prvaka odigralo je i preostalih šest klubova skupine A. Flensburg je odnio uvjerljivu pobjedu protiv PSG-a, Wisla i Veszprem podijelili su bodove dok je Celje slavilo na gostujućem terenu kod Bešiktaša...

Flensburg - PSG 39:32 (21:16)

Do velike pobjede došli su rukometaši Flensburga u prvom kolu skupine A Lige prvaka. Nakon što su u domaćem prvenstvu, početkom mjeseca, u 84. bundesligaškom derbiju na istom terenu porazili njemačke prvake Kiel, pred svojim su navijačima ove subote s uvjerljivih +7 slavili i nad francuskim prvakom te nakon kompletiranog prvog kola drže prvu poziciju.

Više od poraza, jer ovogodišnju skupinu A mnogi nazivaju najtežom skupinom od kako je Lige prvaka, goste iz Pariza trebala bi zabrinuti činjenica da je Flensburg čak 39 puta pronašao put to njihove mreže. U tome je prednjačilo lijevo krilo domaćeg sastava Anders Eggert s 13 zgoditaka. Nešto manje muka imali s Parižani s opasnosti koja je prijetila s desne strane, no iako je postigao manje od Eggerta, nazabijao se i Holger Glandorf.

Za usporedbu, drugi strijelac pobjedničkog sastava postigao je devet pogodaka, jednako koliko najraspoloženiji pojedinac gostiju Mikkel Hansen. Nikola Karabatić postigao je sedam. Prema očekivanjima, bila je ovo čvrsta utakmica u kojoj su na kraju domaći rukometaši skupili 18 minuta isključenja. S druge strane na privremeno hlađenje morali su Hansen, Gunnarsson, Luka Karabatić i Barachet.

Što se samog tijeka susreta tiče, domaćin je u njega krenuo s ekspresnih 3:0 nakon tek dvije minute igre. Silovit ulazak Flensburga na tome nije stao, domaćin je nakon pet minuta vodio četiri razlike i do polovice prvog dijela svoju je prednost povećao na +6, odnosno 13:7. U 19. minuti susreta klupa PSG-a traži minutu odmora ne bi li razbila protivnički ritam, no već se tada dalo naslutiti, jer semafor je pokazivao velikih 16:7 za njemačku momčad, da će u utakmici otvaranja teško do bodova.

U posljednjih pet minuta igre u prvom dijelu pariški je sastav u život koliko toliko vratio Hansen s nekoliko nanizanih pogodaka te se na odmor otišlo pri 21:16 za domaćina. Nakon tri minute igre u nastavku Nikola Karabatić pogađa za smanjenje zaostatka na tri gola, no domaćin ekspresno odgovara i novim podizanjem ritma u zadnjih 15 minuta susreta ulazi s +7 nakon čega je domaćin mirno zatvorio susret. Igor Vori ostao je bez šuta na protivnička vrata.

Wisla Plock - Veszprem 27:27 (11:13)

Za jedinu podjelu bodova u prvom kolu pobrinuli su se Wisla Plock i gosti iz Veszprema. Mađarski sastav, oslabljen za neigranje Renata Sulića, na poluvremenu je držao dva pogotka prednosti no kroz uzbudljivu završnicu domaćin je preko dva brza pogotka uspio stići do boda.

Bolje otvaranje u ovom dvoboju imao je gostujući sastav koji je u 12. minuti poveo s 6:2, držao i 8:5 prednost te na kraju prvo poluvrijeme arhivirao s 13:11 nakon pogotka Gašpera Marguča koji je stigao kao reakcija na netom obavljeni time-out nakon što se domaćin primaknuo na pogodak zaostatka.

Ni dobar dio drugog poluvremena nije upućivao na to da će sami finiš biti toliko uzbudljiv i neizvjestan. No nakon pogotka Lekaija u 54. minuti za +4 svoje momčad domaćin ulazi u seriju i preko Tiaga Roche i Žitnikova stiže na minimalni zaostatak, odnosno na 25:26.

Mađarska klupa tada još jednom zove minutu odmora, po povratku na parket, a na ulasku u zadnju minutu Ilić prekida gostujući post i zabija za 27:25 no tada se, u nešto više od pola minuta, u strijelce još jednom upisuju upravo Rocha i Žitnikov koji četiri minute prije kraja i postavlja konačnu podjelu plijena.

U dvoboju koji je sudio hrvatski sudački par Jurinović - Mrvica domaće je snage predvodio strijelac devet pogodaka Rocha, dok su Tarabochia, Zelenović i Žitnikov postigli po četiri. Na drugoj strani najraspoloženiji šuteri bili su Marguč i Nilsson svaki sa po šest golova. Ivan Slišković nije se upisao u listu strijelaca.

Bešiktaš - Celje 24:30 (13:13)

Zahvaljujući današnjoj gostujućoj pobjedi u Izmitu, rukometaši Celja priključili su se Zagrebu i Flensburgu na dva boda te ova tri sastava predvode ovogodišnju "skupinu smrti". Done s jedne i Mlakar s druge strane zadali su najviše muke protivničkim obranama i vratarima, postigavši po sedam pogodaka. Jedan manje dodali su Dačević kod domaćina te Razgor u gostujućem dresu.

I dok je gotovo čitavo prvo poluvrijeme pripalo gostima iz Celja, koji su u devetoj te 20. minuti držali tri gola prednosti, pred odlazak na predah sastav Bešiktaša radi 3:0 seriju i u nastavak se ulazi pri izjednačujućih 13:13.

Darko Đukić odmah početkom nastavka domaćina dovodi do 15:13 no gosti odgovaraju ne isti način te preko Janca, Šime Ivića i Razgora poravnava, odnosno ponovno prelazi u vodstvo. Nekoliko idućih minuta trajala je igra pogodak za pogodak, a onda su gosti ponovno pronašli ritam i u 48. minuti poveli s 24:20.

Posljednjih 10 minuta domaći napad kao da nije postojao, do kraja susreta u strijelce su se upisali tek Done i Coban s linije sedam metara, što je gostima ostavilo prostor za povećanje prednosti i 30:23 slavlje. Minutu prije kraja susreta Dobelšek zarađuje treće isključenje no domaćinu ostaje premalo vremena da bilo što iskoristi iz te brojčane prednosti.

U sastavu Bešiktaša zaigrao je i Josip Buljubašić koji se nije upisao u strijelce dok je Šime Ivić postigao njih četiri uz jedno isključenje.